IGMG Kuzey Bavyera Bölgesi Genişletilmiş Şube Başkanları toplantısını yaptı

İslam Toplumu Milli Görüş Kuzey Bavyera Bölgesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren cemiyetlerin Başkanları Nürnberg Fatih camisinde yapılan Genişletilmiş Şube Başkanları toplantısına katıldılar.

Genişletilmiş Başkanlar toplantısına cemiyetleri başkanlarının yanısıra, Kadınlar Teşkilatları Başkanları, Gençlik Teşkilatları Başkanları, Kadınlar Gençlik Teşkilatları Başkanları da katıldılar. Toplantılarda IGMG Kuzey Bavyera Bölge İcrası da tam kadro hazır bulundu.

Program açılış Kur’an-ı Kerimi ile başladı. IGMG Kuzey Bavyere Bölge Egitim Başkan yardımcısı Ali Sait Küçük kardeşimizin yoklamasından sonra IGMG Kuzey Bavyera Bölge vekaleten Bölge İrşad Başkanı İbrahim Doğan Hoca açılış konuşmasını yaptı. Doğan konuşmasında: “Kıymetli Başkanlarım bu tür toplantıları sık sık yapmamızın faydalarını hepiniz bilmektesiniz. Bu toplantılarda sene içerisindeki yaptığımız faaliyetlerdeki eksikliklerimizi tesbit etmekte ve yapmamız gereken çalışmalarla alakalı fikir alış verişinde bulunmaktayız” dedi.

IGMG Kuzey Bavyera Icra Üyesi Birim Başkanları da birimleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Sonra cemiyet başkanları dilek ve temennilerini ilettiler.

Programa misafir hatip olarak Genel Merkezden gelen Ramazan Başlık Hoca yaptığı konuşmada: “Sevgili kardeşlerim; sizler yaptığınız bu çalışmalar ile ilk önce Allah’ın rızasını kazanıyorsunuz. Daha sonra da bulunduğunuz toplumda kim ne derse desin bu topluma pozitif katkılarda bulunuyorsunuz. Yaptığınız bu toplantılar bunların en önemli göstergesidir” dedi.

“Kıymetli idareci kardeşlerim katılımınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Tüm dünyadaki insanların saadetine talip bir teşkilatın idareci mensupları olan sizlerin yaptıkları bu çalışmalar gerçekten çok önemlidir. İdareciler varsa eksiklerini ve istişarelerini yılın belirli dönemlerinde yaptıkları bu tür toplantılarla giderip daha verimli çalışmalar yapılması için tazelenmeleri önemlidir” dedi.

Genel Merkezimizden gelen Ramazan Başlık son olarak cemiyet idarecilerinin dilek ve temennilerine cevap verdi. Program kapanış Kur’an-ı Kerim’i ile sona erdi.

Davut Köklüoğlu/NÜRNBERG

Comments are closed.