IGMG Kuzey Ruhr Bölgesi Kadınlar Teşkilatı Sezona ‘Merhaba’ dedi..!

Kuzey ruhr-2

IGMG Kuzey Ruhr Bölgesi Kadınlar Teşkilatı, yeni sezonun  açılışını‚ Genişletilmiş Şube Başkanları Toplantısı‘ ile yaptı. Teşkilatlanma Başkanı Fatma Köse’nin 2012/2013 sezonu faaliyet ve çalışma raporlarını sunması ile başlayan toplantının açış konuşmasını Kadınlar Teşkilatı Bölge Başkanı Fadime Süngülü yaptı. Süngülü,  Kendisini ve yönetimini tanıttıktan sonra şube başkanlarını motive ederek, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Süngülü sözlerini,  Al-i İmran Suresi 103.  ayetini okuyarak “Hepiniz Allah‘ın ipine sımsıkı sarılın, parçalanmayın” tamamladı.

Program, Betül Özbay Hoca’nın Kur‘an ziyafeti ve ilahilerle devam etti. Daha sonra Genel Merkez‘in Kadınlar Teşkilatı Başkanı Hatice Şahin bir konuşma yaptı. Şahin  konuşmasında hizmetin önemine vurgu yaptı ve  ”Mümin, üzerine aldığı görevi en güzel bir şekilde yerine getirir.” Hadis-i Şerifine dikkat çekti. Toplantı, Hatice Şahin’in  bir önceki Kadınlar Teşkilatı başkanlarına hediyelerini etmesi ve   ikramın ardından Kur’an tilaveti ile sona erdi.

Havva Sayılı/Bielefeld-euturkhaber.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>