IGMG Rastatt Mevlana Camii‘nde Açık Kapı Günü ve Kermes

IGMG Rastatt Mevlana Camii‘nin düzenlediği  ve yoğun istek üzerine 4 günden 7 güne çıkarılan açık kapı günü ve kermes etkinliği ziyaretçi akınına uğradı. İki ayrı ilahi grubu, sema gösterileri ve Efe folklör grubu, bir çok tanınmış hatibin yar aldığı etkinlikte Türk mutfağının leziz yemekleri misafirlere sunuldu.

Çevre cemiyetlerden de katılımın gerçekleştiği kermeste İş Ajansı’ndan bir ekip te mesleki eğitim danışmanlığı yaptı.Alman Kızıl Haç kurumunun da iki gün boyunca kan bağışı kampanyası çerçevesinde kan topladığı programda geniş bir alanda kitap, hediyelik eşya ve tanıtım standları kuruldu. IGMG Württemberg bölge başkanı Ünal Ünalan da programa katılarak  katılımcıları selamladı ve Müslümanların kardeşliğine vurgu yaptı. Genel Merkez hatiplerinden Necati Sezgin’in bir saat süren seminerinden sonra T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Mustafa Akpınar bir konuşma yaptı. Akpınar konuşmasında etkinlikte gördüğü kardeşlik havasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek organizede emeği geçenlere teşekkür etti. Akpınar ‘Bu tür birleştirici, kaynaştırıcı aksiyonların devamını diliyorum’ dedi.

IGMG Rastatt Mevlana Camii Başkanı Metin Pusmaz programın kapanış konuşmasında bu çalışmanın gördüğü ilgi ve destekten son derece mutlu olduğunu belirterek, ‘Çok yoğun cami inşaatına rağmen ekip ve cemaat olarak büyük bir özveri ortaya koyarak böylesine muhteşem bir iş çıkarak kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum‘ dedi.

RASTATT-euturkhaber.com

Comments are closed.