İGMG Rhein Neckar Saar Bölge Başkanı Yaşar Cimşit’e

Muhteşem Veda Proğramı

İslam Toplumu Milli Görüş(IGMG)  Rhein Neckar Saar Bölge Başkanı Yaşar Cimşit için ,  13 yıllık görev süresi nin sona ermesi dolayısıyla Ludwigshafen Pfalzbau  tiyatro salonunda muhteşem bir veda programı düzenlendi.

 

Yapılan toplantıya yoğun bir katılım oldu.Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen veda programında geçen dönemdeki hizmetleri anlatan sinevizyon gösterisi  hüzünlü ve duygusal  anların yaşanmasına vesile oldu.

BÖLGEMİZDE EN BAŞARILI STK BAŞKANIYDI

Veda programına T.C. Mainz Başkonsolosluğu adına katılan Konsolos Osman Acar  ‘’Biz Yaşar beyi  bölgemizdeki  sivil toplum Kuruluşlar içinde en iyi ve çok başarılı biri olarak bildik ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz’’ dedi.

IGMG’YE BU EYALETTE TOPLUMA AÇIK BİR YAPI KAZANDIRDI

Protestan Kilise temsilcisi Dr.Georg Wenz de yapmış olduğu konuşmada ‘Yaşar Cimşit ile uzun zamandan bu tarafa yapmış olduğumuz çalışmalar ile İGMG’nin bu eyaletteki topluma açık bir yapıyı kazandırdığını gördük.’  derken diğer konuşmacılar da  şunları söylediler:

TGRLP Başkanı Bayram Türkoğlu:  ‘’Değerli dostum Yaşar bey,  biz kurum olarak sizi unutmayacağız,  yolun açık olsun’’

Luwigshafen Belediyesi  Göç ve Uyum Meclisi  Başkanı Hayat Erten: ‘’ Yaşar bey Ludwigshafen da Uyum çalışmasına büyük katkıları olan bir dost idi. Görevinin sona ermesi bizi üzmüştür ‘’

Realschule Okul Müdürü Kurt Becker : ‘ Sayın Yaşar Cimşit’e eğitime vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Bir çok projeyi hayata geçirerek faydaları hizmetler yaptı.’

Cemiyetler adına Mustafa Ünlü : ‘Yaşar bey ile bir bölge başkanı olarak değil, bir abi ve bir kardeş gibi ilişkilerimiz oldu. O sabırlı ve güleryüzlülüğü ile çok zor anlarda dahi bizi motive ederek hiç bir bir zaman karamsarlığa sevk etmemiştir. Bundan sonraki hayatı ve yeni görevlerinde başarılar dileriz.’

Cemiyet İmam Hatipleri adına Abdullah Demir: ‘Başkana yapmış olduğu hizmet ve çalışmalarından dolayı teşekkür  ederim.’

Bölge Başkanları adına Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz: ‘’Sen başın dik,  alnın açık ve bir o kadar da hayırlı hizmetler ile anılacaksın.’’

Veda programında   Katolik Kilisesi temsilcisi,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum temsilcileri ile çevreden İş adamları, akademisyenler ve basın temsilcileri ile Cemiyet Başkanları ve idareciler yer aldı.

CİMŞİT’İN VEDA KONUŞMASI

Bölge Teşkilatlanma Başkanı Erkan Ergün’ün sunuculuğunu yaptığı  programda Yaşar Cimşit kendisi ile beraber çalışan tüm BYK üyeleri  ve şube başkanları ile imam-hatiplere birer takdim etti. Karşılık olarak BYK, Kadınlar ve Gençlik ile cemiyetler adına  veda eden bölge başkanı  Cimşit’e hediyeler verildi .Programın son bölümünde kürsüye gelen Bölge Başkanı Yaşar Cimşit duygusal bir konuşma yaparak ‘13 yıl boyunca bu kutsal görevi yaparken bana her türlü desteği veren başta eşime, çocuklarıma ve tüm emeği  geçen herkese  şükranlarımı sunar,  haklarını helal etmelerini  rica ederim ‘ dedi.

IGMG-RNS YENİ BÖLGE BAŞKANI ŞERİF ASLAN

Daha sonra Genel Merkez adına Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Ekrem Kömürcü  Şerif Aslan’ı yeni bölge başkanı olarak ilan etti. Eski Bölge Başkanı Yaşar Cimşit yeni Bölge Başkanını tebrik ederek bundan sonraki çalışmalarda her zaman destek vereceğini belirtti.Yeni Bölge Başkanı Şerif Aslan da yaptığı konuşmada ‘ Yaşar Cimşit ağabeyime  çok teşekkür ederim. Onun  tecrübelerinden her zaman faydalanacağım. Bu bölgede yapılan hizmetlere  el birliği ile yenilerini ekleyeceğiz’ dedi.

M.Goenenli-LUDWIGSHAFEN/euturkhaber.com

 

Comments are closed.