BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

IGMG Rhein Neckar Saar Bölgesi’nden Ramazan resepsiyonu..!

IGMG RNS Bölgesi´nin mutat olarak düzenledigi Ramazan Resepsiyonu bu sene Ludwigshafen şehrinde Best Western Hotel’in salonunda gerçekleştirildi. İsmail Tuzlacı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim’le başlayan program, IGMG RNS Bölge Başkanı Şerif Aslan’ın selamlama konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında Şerif Aslan şöyle dedi: ”Öncelikle bütün misafirlere hoşgeldiniz der ve herkesin Ramazanı Şerifini tebrik ederim. Yine böyle bir mübarek ayda birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sevginin ve kardeşliğin, paylaşmanın zirve yaptığı bu müstesna günlerde mazlumların ve mağdurların yanında olmak onlara sahip çıkmak zannedersem dünyanın en güzel duygusudur.

Ayrıca Avrupa’dan,Almanya’dan mültecilerle ilgili olarak daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Cemiyetlerimizde verilen iftarlarda çok şükür çok sayıda mülteciyle sofralarımızı paylaşmaktayız. Dertleriyle dertlenmekteyiz ve bundan sonra da ilgileneceğiz. Kurumsal iletişim başkanı Akif Ünal da Almanca yaptığı selamlama konuşması ve gecenin ehemmiyeti hakkında verdiği bilgilerden sonra, Rheinland Pfalz eyaletinin uyum bakanlığında görevli ve sorumlu olan Miguel Vicente da kısa bir konuşması yaparak Milli Görüş’ün çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye T.C. Mainz Konsolosu Emrah Özen gelerek bu nazik davetten dolayı teşekkürlerini sundu. Ramazanın birlik ve dayanışma konusundaki özelliğini dile getirirken: ”Coğrafyamızda tarih boyunca bayramları kendi aramızda oduğu gibi komşularımızla da beraber kutladık. Böyle bir gelenek var. Memnuniyetle görüyorum ki artık Almanya’da Mainz ve çevresinde bu gelenek devam ettiriliyor´´dedi.

Islamrat’ın genel sekreteri Murat Gümüş’ün selamlama konuşmasından sonra kendilerinin yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti. Hemen ardından RP Yahudi cemaati başkanı Avadislav Avadiyev kendisinin de böyle bir iftar yemeğinde müslümanlarla beraber olmaktan sevinç duyduğunu söyleyerek birlikteligin ve dialogun devam etmesinden yana oldunu aktardı.

İftardan önce son konuşmacı olarak IGMG Genel Merkez Başkanı Kemal Ergün bu samimi sıcak ortamı hazırlayan RNS bögesine ve katılan misafirlere teşekkür ederek sözlerine başladı. Ergün, yeryüzünde malesef haksızlıkların ve adaletsizliklerin olduğuna vurgu yaparak bunların önlenmesi için herkrese büyük görevler düştüğünü dile getirdi. Son zamanda teşkilatımızın yapmış olduğu projelerle insanlara ulaşıldığını ve bu çalışmaların devam edeceğini dile getirden Ergün, eğitim konusunda ciddi çalışmalarının olduğunun altını çizdi.

Resepsiyona Başta TC Mainz Konsolosu, Frankenthal belediye başkanı Marin Hebich, Katolik ve Protestan kilise temsilcileri, Islamrat eski başkanı Ali Kızılkaya, İlahiyatçı Yusuf Işık, Mannheim Müsiad başkanı Cebrail Akbulut olmak üzere birçok kurum, dernek, STK ve Cami idarecileriyle çok sayıda misafir katıldı.

LUDWIGSHAFEN – MEHMET ÇALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>