IGMG RNS Bölge başkanından ‘Hafızlık Kursu’na ziyaret

MANNHEİM/MEHMET ÇALAY-IGMG Islam Toplumu Milli Görüş Genel Merkezin üzerinde titizlikle durduğu hafızlık kursları en iyi şekilde devam ediyor.

Bu kurslardan biride RNS Bölgesinde Mannheim Fatih Camiinde 14 erkek ve 8 kız talebelerin katılımıyla haftada belirli gün ve saatlerde yapılıyor.

Geçtiğimiz günlerde bölge başkanı Şerif Aslan, Hac,umre ve Vuslat cenaze şirket sorumlusu Osman Sarı,Hafızlık kurşunu ziyaret ettiler.

Kendilerini Cemiyet başkanı Kurban Sarıgül ve Hafızlık kursu müdürü Mustafa Güler Hocaefendi karşıladılar.Bölge Başkanı Aslan yapmış olduğu kısa açıklamada teşkilatların bu konuda çok duyarlı oldukalrini ve inşallah yetkililerden aldıkları bilgilere göre Ramazan 2019 da hafızlık merasiminin yapılacağının müjdesini verdi.

Ayrıca cemiyet başkanı Kurban sarı gül ve Mustafa Güler hocaefendi ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve motivasyonlarının dahada arttığını bildirerek velilerin hafızlık konusunda oldukça duyarlı olduklarını ve kendilerine teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>