IGMG RNS Bölge Şube başkanları Ludwigshafen’da geniş toplandı

MEHMET ÇALAY/LUDWİGSHAFEN-IGMG RNS Bölgesi genişletilmiş şube başkanları toplantısı büyük bir katılımla Ludwigshafen bölge konferans salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Ana Teşkilat, Kadınlar Teşkilatı, Gençlik Teşkilatı, Kadınlar Gençlik Teşkilatı katıldı. Toplantı açılış Kur’an-ı Kerimi ile başladı. Teşkilatlanma başkanı Mahir Kurtoğlu’nun yoklaması ile devam etti. Ardından Böge başkanı Şerif Aslan sözü alarak “Idareciler olarak, Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in bu davet metodunu ilmek ilmek işleyeceğiz, bizim en önemli vasfımız budur. Bu teşkilatın temel esaslarını da mutlaka özümseyeceğiz, anlayacağız ve aktaracağız.

Cemaat ve teşkilat mensubiyetini, teşkilat aidiyetini şuurlu bir şekilde işleyeceğiz. Kurulduğundan beri ifrat ve tefritten uzan duran bu teşkilatın mensupları olarak teşkilatımızı, teşkilat aidiyetimizi, temel esaslarımızı, bu gençlerimize, bu cemaatimize sizlerle birlikte vermemiz lazım.

Teşkilatımızın tüm faaliyetlerinin ana belirgin ögeleri sizlersiniz. Siz faillersiniz, mefuller değilsiniz. Idarecilerimiz olarak bu faaliyetlerimizin ana aktörleri sizlersiniz. Onun için çalışmalarınız da bu şuurla olmalıdır.” dedi.

Daha sonra Genclik teskilati, Kadınlar teskilatı, Kadınlar gençlik teşkilatı başkanları kendi birimleri hakında genis açıklamalarda bulundular. Ilerleyen dakikalarda Genel Merkez sekreter yardımcısı ve Islamrat sekreteri olan Murat Gümüş gündemdeki önemli açıklamalarda bulundu.

Bilhassa cami saldırıları,okullardaki Islam din dersleri, okullardaki başörtüsü konularını işledi. Ayrıca camii saldırılarını inceleyen Brandeilig internet sitesini kurduklarını saldırıları birebir rapor etttiklerini hatta bu bilgileri devletin resmi kurumlari bile kullandıgını ve kendilerini aradıklarını ifade etti. Teşkilatın yaptıgı çalışmaları idarecilerin takip etmesi gerektigini önemle vurguladı. Program kapanış Kur’an-ı Kerim’inin ardından verilen ikramla son buldu.

Comments are closed.