IGMG RNS Bölgesi Genişletilmiş Bölge ve ŞYK Toplantısı Walldorf’ta gerçekleşti

IGMG RNS Bölgesi genişetilmiş bölge ve şube yürütme kurulları toplantısını geniş bir katılımla Walldorf Mevlana Camii’nin konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantı RNS bölgesi cemiyetler arası Walldorf Mevlana Camii büyükler Kur’an-ı Kerim okuma birincisi Salih Panz’ın açılış Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Teşkilatlanma başkanı İbrahim Gündüz’ün yapmış olduğu yoklamadan sonra açılış konuşmasını yapmak üzere bölge başkanı Şerif Aslan mikrofona geldi.

Aslan katılan tüm idarecilere öncelikle teşekkür ederek bölgenin ve teşkilatlarının yaptığı çalışmalardan bahisle, yaklaşmakta olan mübarek Ramazan’da yapılması gereken hizmetlere değindi.

İdarecilere genel merkez işbirliği ile Mannheim Fatih Camii’nde önümüzdeki dönemde hafızlık çalışmalarının başlayacağını, Mainz’deki meslek yüksek okulunun öğrenci sayısının arttığının ve statüsünün daha da iyi bir yere geleceğinin müjdelerini verdi.

Daha sonra IGMG Genel Merkez Sosyal hizmetler başkanı Murat Sevinç, kısa ve öz konuşma yaptı. Sevinç, Sosyal hizmetlerin çok önemli bir birim olduğunu mazlum ve mağdur insanlara ayırım yapmaksızın ulaşmaya çalıştıklarını anıları ile birlikte aktardı.

Ramazan’da zekat ve fitre çalışmalarını, kumanya çalışmalarını diğer hizmetleri insanlara ulaştırmak için de gayret sarf edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Daha sonra Sosyal hizmetler, Teşkilatlanma Eğitim, İrşad, Gençlik Teşkilatı, Hac ve Umre sorumlusu, Hasene sorumlusu, Tanıtma ve Kültürel hizmetler başkanları kısa bir şekilde birimleri ile ilgili sunum yaptılar.

IGMG Genel Merkez hatibi İrşad başkan yardımcısı Ali Bozkurt herkesi selamlayarak konuşmasını anneye-babaya ve bütün Müslümanlara dua ederek başladı. Genel Merkez’deki çalışma arkadaşlarının selamlarını ileterek öncelikle irşad çalışmaları ile bilgilendirme yaptı.

Genel Merkezin çok yönlü hizmet verdiğini söyleyen Bozkurt yapılan çalışmaların mutlaka ahirette hizmet yapanların, insanlara faydalı olanların karşısına çıkacağını ifade etti. Değerlendirme ve temennileri alan Şerif Aslan soruları cevaplandırdı. Program RNS bölge İrşad başkani Özer Demiral’ın okumuş olduğu kapanış Kur’an-ı Kerim’i ile son buldu. WALLDORF -MEHMET ÇALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>