IGMG RNS Bölgesi İrşad başkanlığından sohbetler

Mehmet ÇALAY /Ludwigshafen-IGMG RNS Bölgesi İrşad başkanlığı geçtiğimiz tatil günlerinde bünyesindeki cemiyetlere sohbet serisi düzenledi.

Misafir konuşmacı Avusturya Müftüsü Mustafa Mullaoglu hocaefendi cemiyetlerdeki ilgi ve alakadan oldukça memnun kaldı.Cemiyetlerdeki dinleyicilerde bu tür sohbetlerin belli aralıklarla yapılmasını tavsiye ettiler.Mustafa Mullaoglu hocaefendi yaptığı konuşma ile gönülleri fethetti.

Büyük ilgi ile dinlenen Mustafa Mollaoğlu özetle şunları söyledi: “Efendimiz müjdeliyor bu toplantılardan bağışlanarak evlerimize dönme şansımız var.

Bizim bütün işlerimiz sağlam ve güçlü bir iman üzerine bina edilir.Eğer herşeyden etkilenirsek her olayda sarsilirsak burda bir iman zaafı var demektir dedi.

Mullaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü “Eğer inanıyorsanız siz üstünsünüz. Eğer inananlar yapmazda Allah birilerine yaptırmak istediğini yaptırır. Bir hadisi şerifte siz Cihad yapmazsanız, iyilikleri emredip kötülüklerden sakındırmazsanız, Allah sizi yok eder,yerinize bu işi yapanları getirir hadisi hatırlattı ve Elinizde imkan varken bunları yapınız. İmkan verdikte yapmadılar sınıfında olmayalım” dedi.

Doğru bir islam anlayışına sahip olmak gerekir. Yer yüzünde 1.600 milyon müslüman var. Neden iki yakamız bir araya gelmiyor? Allah cc Kur’an-ı Kerimi perişan olalım diye mi gönderdi. Allah islamı rezil olalım diyemi gönderdi. Allah peygamberini rüsva olalım diye mi gönderdi?

Allah dinini ve peygamberini her iki dünyayıda kazanalım diye göndermedimi? Dünyayı mimar işini bize vermedimi? Peki sorun nerde? Sorun bizde. Sorun Kur’anı ve islami anlamamızda.

Doğru anlayabilsek bu halde olurmuyduk. Bir müslüman camiden ne kadar uzaklaşırsa o kadar günaha yakınlaşır, kimde camiye yakınlaşırsa günahlardan o kadar uzaklaşır!” dedi ve konuşmasını tamamladı. Konuşma ve sohbetlerden sonra cemiyetlerin ikramlarıyla programlar son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>