IGMG RNS Bölgesi Schmelz Teşkilatı iftarında büyük buluşma..!

IGMG RNS Bölgesi’nin çiçeği burnunda yeni şubesi geçtiğimiz akşam resmi kurum ve kuruluşlara ve komşularına büyük bir salonda muhteşem bir iftar programı düzenledi.

Katılımın oldukça kalabalık olması gözlerden kaçmadı. Programda her zamanki gibi kendilerini yalnız bırakmayan RNS Bölge başkanı Şerif Aslan, İrsad Başkanı Erol Ergün, Kurumsal İletişim başkanı Akif Ünal, Schmelz belediye başkanı ve çok sayıda hatırı sayılır misafir katıldı.

Açılış Kur’an-ı Kerim’ini RNS bölge birincisi Frankenthal öğrencilerinden Hüseyin Ferhat Yazır okudu. Daha sonra Bölge başkanı Şerif Aslan kürsüye gelerek böyle müstesna bir günde burada olmaktan çok memnun olduğunu ifade ederek, herkese sevgi, muhabbet ve selamlarını sundu.

Aslan, Buradaki müslümanlara hizmet amaçlı bir avuç insanın mücadelesi sonucu yeni alınan yerin de hayırlı olması temennisinde bulundu. Milli Görüş’ün hizmet kuruluşu olduğunun altını çizerek ‘İnsanların en hayırlısının insanlara en faydalı olandır’ Hadis-i Şerifini hatırlatarak müslümanların Ramazan-ı Şerifini tebrik ettti.

Schmelz belediyesini temsilen Christ Josef misafirleri selamladı. Müslümanlarla tanışarak bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Christ Josef, Ramazan’dan sonra da birlikteliklerin sürmesinden yana olduğunu sözlerine ekledi. İlerleyen dakikalarda ezanın okunup yemeklerin yenmesinden sonra karşılıkli tanışmaların ardından program son buldu.

SCHMELZ-MEHMET ÇALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>