IGMG RNS Bölgesi Sosyal Hizmetler başkanları buluştu

LUDWIGSHAFEN/MEHMET ÇALAY-IGMG RNS Bölgesi sosyal hizmetler başkanları toplatısı Tunay Uçarın başkanlığında onbir cemiyetin katılımı ile Ludwigshafen bölge merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantı Necmi Kuşoğlu’nun okumuş olduğu açılış Kur’an-ı Kerimi ile başladı. Daha sonra yoklamayi ve açılış konuşmasını böge sosyal hizmetler başkanı Tunay Uçar yaparak katılan cemiyetlere yapmış oldukları hizmetlerden ve çalışmalardan dolayı mağdur mazlimlarin yanında oldukları için çok teşekkür etti.

Buluşmada, RNS Hasene yardım kuruluşu sorumlusu Murat Kemal Sağdıç bilgilendirme yaptı. Genel Merkezden gelen İbrahim Kaygısız, 2017 infak kampanyası hakkında cemiyet sosyal hizmetler başkanlarını bilgilendirdi.

Kaygısız; ”Yapılan bütün bu hayırlı çalışmalar geleceğimiz için kültürümüzün kimligimizin çocuklarımızın kaybedilmemesi için verilen çabalardır.

2017 İnfak kampanyasında başta Almanya ve çeşitli Avrupa ülkelerinde Imam Hatip okullarının açılması, ana okullarının ve İlahiyat Meslek okullarının ve büyük külliyelerin yapımı için mücadeledir. Rabbim çalışmalarımızı bereketli kılsın dedi’

‘Toplantının sonunda Tunay Uçar herkese teşekkür ederek başkanlara hediye takdim ederek kapanış Kur’an-ı Kerimi ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>