IGMG RNS Bölgesi Worms Fatih Camii Alman Misafirlerini ağırladı..!

IGMG İslam Toplumu Milli Görüş Genel merkez tarafından bu sene resmi kurum ve kuruluşlarla ve komşularla İftar ‘Unter Nachbarn’, komsularla iftar adı altında oluşturulan proje büyük ilgi görüyor.

Geçtiğimiz günlerde Worms Fatih Camii de bu projeyi uyguladı ve yüzün üzerinde Alman ve yabancı misafiri ağırladı. Davete katılanlar edenler arasında Uyum meclisinden Carlo Riva, belediye meclis üyeleri ve parti temsilcileri vardı.

Özellikle belediye aracılığıyla çeşitli okul, dernek ve öğretmenlere gönderilen davetiyeler yerine ulaştı. Camiye gelen misafirler cemiyetin tanıtımından sorumlu dış ilişkiler sorumlusu Aydın Geçgel misafirleri kapıda karşıladı, öncelikle gelenlere hoş geldiniz diyerek selamladı camiyi gezdirdi ve tanıtım yaptı.

Davetten oldukça memnun görünen misafirler memnuniyetlerini gizlemediler. Bu tür organisasyonların her zaman yapılmasından yana olduklarını ifade ederek önyargıların ortadan kalması için bu çalışmaların çok önemli olduğunu dile getirdiler.

Okunan ezanın ardından yemekler ikram edilerek Ramazanın öneminden ve amacından bahsedildi. Bölge gençlik teşkilati yönetim kurulu üyesi de çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

WORMS-MEHMET ÇALAY

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>