BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

IGMG RNS Bölgesinden ‘Emektarlar programı’

LUDWIGSHAFEN -MEHMET ÇALAY-IGMG RNS Bölgesinin düzenlemiş olduğu emektarlar programında konuşan, IGMG Genel başkan yardımcısı ve mali işler sorumlusu Hakkı Çiftçi; ‘Sizler öyle bir temel attınız ki, bugün o temeller üzerine eğitim yuvaları, camiler vs inşa edildi”.

İslam Toplumu Millî Görüş RNS Bölgesinin hazırlamış olduğu “Emektarlar Günü” programı Genel Merkez mali işler sorumlusu Hakkı Çiftçi, Genel Merkez MYK üyeleri Mehmet Şenel ve Mehmet Ateşin katılımlarıyla bölge merkezinde gerçekleşti.
Yoğun ilgi gören programda Bölge Başkanı Şerif Aslan ve mali işler başkanı Hakkı Çiftçi birer konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür etti.
IGMG Genel Başkan yardımcısı Hakkı Çiftçi konuşmasında, ”Allah cc, hayırla güzelliklerle hatırlanmayı hepimize nasip etsin. Önemli olan bu kubbe altında hoş bir seda bırakmaktır.
İşte Milli Görüş teşkilatları olarak büyüklerimize saygı küçüklerimize sevgi ve özellikle öncü olan önden gidenleri biz her daim minnetle, hayırla yad etmeyi kendimiz için en büyük görev ve vazife olarak biliriz.
Ahzab süresinde “Müminlerden öyle adamlar varki. Allah’a verdikleri sözü tuttular. Allah’a verdikleri sözün arkasında durdular, onların kimisi sırası gelince hakka teslim oldu, kimisi ise sırasını beklemektedir. Onlar asla sözlerini değiştirmediler.”
Göç anlaşması ile beraber özellikle gurbet diyarına Anadoludan, babayurdundan, ana yurdundan fersah fersah dili dini, kültürü farklı olan ülkelere ve coğrafyalara dağılan büyüklerimiz. Yani siz öncülerimiz Allah’a hamd olsun o sağlam imanın, sağlam temelin ve iyi niyetin sonucunda tarih yazdınız.
Sizler öyle bir temel attınız ki, bu gün o temeller üzerine eğitim yuvaları, camiler inşa edildi. Programda emektarlar klibi duygula anlar yaşanmasına vesile oldu. Program ikram ile sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>