width=750

IGMG RNS Hacıları Frankfurt Havalimanında tekbirlerle karşılandı

Mehmet ÇALAY/FRANKFURT-2017 yılı hac farizasını gerçekleştiren Avrupalı müslümanlar hacı olmanın sevinciyle ülkelerine dönmeye başladılar.

RNS Bölgesi hacıları 7 Eylül 2017 Perşembe öğle saat 14 sularında Frankfurt Havalimanı’na iniş yaptılar. Hacılar , gözyaşları ve tekbirlerle karşılandılar.Karşılamayı Bölge başkanı Şerif Aslan, Mali isler sorumlusu Erkan Ergün ve bölge sekreteri Ersun Emekçi yaptılar.

Kafile başkanı Isa Ulus, yaptığı açıklamada „2 ve 3 haftalık giden hacılarımız Medine ziyaretlerinden sonra önümüzdeki hafta sonunda dönmeye başlayacaklar. Dört haftalık gittiğimiz kutsal topraklardan hamdolsun az önce sıkıntısız bir şekilde dönüş yaptık. Anlayışlı ve hac ibadetine kendini hazırlamış seçkin bir kafilemiz vardı.

Pek çoğu ilk kez kutsal mekanları ziyaret ediyordu. Biz teşkilat olarak eksiksiz bir hizmet vermeye çalıştık. Zaten her geçen yıl artan IGMG hac talebini bu yıl artan kota uygulaması sayesinde yine yakaladık. Buradan kafilede görev yapan hocalarıma ve uyum içinde bizlere yardımcı olan hacı anne ve büyük küçük tüm hacılarımıza teşekkür ediyorum“ dedi.

Daha sonra RNS Bölge başkanı Şerif Aslan dua yaparak hacılara hoşgeldiniz dedi ve selamlama konuş yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>