width=750

IGMG RNS’da Muhammed SAV´i anma ve anlama programı

MEHMET ÇALAY/MANNHEIM-IGMG Islam Toplumu Milli Görüs (RNS)Rhein Neckar Saar Bölgesi geçtiğimiz hafta sonu Alemlere Rahmet Hz Muhammed SAV´i anma ve anlama programı yaklaçık bin kişinin katılımıyla Mannheim Rheingoldhallede gerçekleştirildi.

Sunumunu Erkan Ergün’ün yaptığı programın açılış Kur’anı Kerim’ini hafızlık kursu müdürü Mustafa Güler hocaefendi okudu. Ardından IGMG RNS Bölgesi Irşad başkanı Nihat Çiftçi günün anlam ve önemine binaen konuşma yaparak: ”Böyle bir programa gelerek efendimize karşı olan sevginizi göstermiş oldunuz” diyerek katılanlara teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Bölge başkanı Şerif Aslan gelerek şunları söyledi: “Peygamber efendimizin bu aleme teşrifi münasebetiyle her yıl düzenlenen Alemlere rahmet Hz. Muhammed etkinliginde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Bütün insanlara sefkat ve merhamet eli uzatanlardan olma gayretindeyiz. Elimizden geldiğince Peygamberimize yaraşır bir ümmet olmaya çalışıyoruz.

Bizler de kendisine bırakılan her emanete gözü gibi bakan, hiç gönül kırmayan, hiç haksızlık yapmayan ve Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin güzel insanlığından nasiblenenlerden olmaya uğraşıyoruz’.

Bölgelerinde faaliyette bulunan ve kendilerine herzaman destek veren kurum kuruluş ve işadamlarına birer plaket takdim ederek teşekkür eti. Ayrıca RNS Bölgesi Kadınlar Teşkilatı başkanı Selime Ökden Hanımefendiye de yapmış oldukları gayretli çalışmalardan dolayı kendisine bir plaket takdim edildi.

Programa Türkiye’den misafir olarak gelen Kocatepe Camii Imam hatibi İsmail Coşar kanun eşliğinde kasideleri ile dinleyenlere güzel dakikalar yaşattı. Daha sonra IGMG Genel Merkezinden Mehmet Ateş konuşmacı olarak katıldı ve RNS Bölgesinin yapmış oldukları çalışmalardan dolayiı teşekkür ederek, Genel Merkezin faliyetleri hakkında bigi sundu.

Genel Merkez misafirinin ardinda beklenen isim Hafız Ali Tel hocaefendinin muhteşem Kur’an-ı Kerim tilavetiyle heyecan doruğa çıktı.

Salondaki misafirler huşu içerisinde dinledikler. Verilen moladan sonra günün konuşmacısı Mustafa Ağırman hocaefendi kürsiye gelerek Peygamber sevgisini verdiği örneklerle en iyi şekilde anlattı.

Avrupa’da yaşayan vatandaşları kültürlerini, dinlerini unutmadıklarından dolayı tebrik etti.

Programın sonunda kapanış Kur’an-ı Kerim’ini Ahmet Haris Kaçmaz okudu ve kapanış duasını da Walldorf Imam Hatibi Zekai Aslan yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>