BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

IGMG Ruhr-A Bölgesi Gençlik teşkilatı’ndan Muhteşem Mekke’nin Feth-i Kutlaması

IGMG Ruhr A Bölgesi gençlik teşkilatının düzenlediği kutlama MARL – SINSEN- ALMINA Düğün salonunda muhteşem bir katılımla gerçekleşti.

 

Özcan Kuri

Habib Kılıç’ın okuduğu açılış Kur’an-ı Kerim ile başlayan muhteşem programın sunuculuğunu Zübeyir Demir başarı ile sundu. Programa Bölge Gençlik Teşkilatı başkanı Fatih Köksal’ın yaptığı açılış ve selamlama konuşması ile devam edildi .

Sayın Köksal; yaptığı konuşmada misfirleri selamlarken, programın meydana gelmesinde meği herkese teşekkür erek hayırlı olması dileğinde bulundu.

Büyük bir başarı ile gerçekleştirilen bu anlamlı programda IGMG Ruhr-A Bölge başkanı Özcan Kuri bir selamlama konuşması yaptı. Kuri yaptığı konuşmada gençliğin toplumumuzdaki vazifeleri konularına değindi.

Kuri, Mekke’nin Feth-i’nin seneyi devriyesinden dolayı gerçekleştirilen bu anlamlı program münasebeti ile Mekke dönemindeki gençlerin yaptıkları hayırlı ve faydalı çalışmalara vurgu yaptı.

Daha sonra mikrofona davet edilen IGMG genel merkez gençlik teşkilatı başkanı İsmail Karadöl gençlere hitaben bir konuşma yaptı. Kardöl yaptığı konuşmada IGMG Ruhr-A Bölgesi gençlik teşkilatlarını düzenlediği böyle güzel ve örnek programdan dolayı tebrik etti ve tüm yöneticilere teşekkür etti.

Enstrümanlı ilahi dalında isim yapmış değerli sanatçılardan ALPER ve Mesut Kurtis’in sahne alarak sevenleriyle buluştuğu programda,değerli sanatçılar okudukları birbirinden güzel eserlerle programa coşku kattılar.

Programa günün hatib değerli Mustafa Mullaoğlu hoca efendinin günün konusunu içeren muazzam bir konuşma ile devam etti. Mullaoğlu; ‘Mekkenin Feth-i öncesi bir kaç sahabe ile evlerini ve vatanlarını terk etmek zorunda kalmışlardı. Kainatın efendisi Hz. Muhammed s.a.v. ve arkadaşlarının, inanarak sürdürdükleri emr-i bil mağruf ve yenhanul münker çalışmaları ve genç yaşlı demeden sırf Allah rızası için yaptıları çalışmalar sonucu tekrar vatanları Mekke’ye dönerken 10 bilerin üzerinde idiler.

İnsanın davası olmalı ve bu doğrultuda çalışmalı, davası olan yüz yaşında da olsa davası olmayandan daha faydalı olabilir’. Mullaoğlunun konuşması tüm katılanlar tarafından pür dikkat takip edildi.

Verilen aradan sonra programa IGMG Ruhr-A Bölgesi Gençlik teşkilatı faaliyet klibi sunumu ile devam edildi. Daha sonra programın eğlence ve kahkaha bölümü ile devam edildi. Programın bu bölümünde değerli Stund-Up sanatcısı Bekir Develi’nin Show’u salonu inletti.

Programa bir kahkaha tufanı ile katkıda bulunan Develi, sunduğu İslami ve Türk gelenekleri ve kültüründen mizah ve tiplemelerle programda unutulmayacak anlar yaşattı.

Programda ayrıca, 2011-2012 çalışma yılında başarı gösteren şube gençlik teşkilatlarına yönelik bir ödül töreni yapıldı. Buna göre verilen puanlamalar ve hedefleri yakalayan şubelereden ilk üçe giren 1.Lünen Şubesi,2.Dortmund Anadolu,3.Gelsenkirchen –Hassel şubelerine çekleri sahnede taktim edildi. Program okunan Kur’an-ı Kerim ile son buldu.

MARL/euturkhaber.com

 

 

 

Comments are closed.