İGMG Ruhr-A Bölgesi Marl Şubesi 30. yılını kutladı..!

Nice 30 yıllara..!

İGMG Ruhr-A Bölgesi Marl Şubesi muhteşem  bir programla, hem kurluşunun 30. Yıl dönümünü, hem de Kurban bayramını kutladı.

MARL-Yoğun  bir katılımla gerçekleştirilen program, Furkan Tabakoğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ve İstiklal marşı ile başladı. Marl Cemiyeti’in kurluşundan bugüne  kadar yürütülen hizmetleri içeren bir sinevizyon gösterisinin ardından bu anlamlı gün, cemiyet başkanı Ali Özbay’ın yaptığı selamlama konuşması ile devam etti. konuşmasında tüm misafirlere ‘hoş geldiniz’ dedi ve  katılımlarından dolayı çok teşekkür etti.

BELEDİYE BAŞKANI WERNER’DEN DOSTLUK MESAJLARI

Programın onur konuklarından Marl’ın sevilen belediye başkanı Werner yaptığı konuşmada karşılıklı diyalog, birlikte çalışma ve dostluk mesajları verdi.

Programa IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, T.C. Münster Konsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Suat Altunkuş, İGMG Ruhr-A Bölge Başkanı Özcan Kuri, Paulus Kilisesi temsilcisi Roland Wanke, Ruhr-A bölge eski başkanı İsmet Çataklı, RAG Auguste Viktoria Sendika Başkanı Norbert Maus, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin de  programa katılarak selamlama konuşmaları yaptılar. Cemiyet kız ve erkek öğrencileri koro halinde sahne alırken, Grup Say  ve sanatçıları okudukları ilahilerle programa ayrı bir renk kattılar. Palyaço da çocuklara bayram havası yaşattı.

ENES ÇİÇEK’TEN KUR’AN ZİYAFETİ

Marl Camii Tanıtma başkanı Celal Romanoğlu tarafından sunulan programda. IGMG Avrupa Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması birincilerinden  Enes Çiçek Kur’an ziyafeti sundu. Daha sonra   cemiyet İmam Hatibi Mehmet Ali Özbay, Marl Uyum Meclisi Başkanı Nazife Güner, CİAG yetkilisi Abdulkadir Erdağ mikrofona gelerek birer konuşma yaptılar.

Cemiyet öğrencilerinin tiyatro, skeç, ilahi ve marşları ile süslenen anlamlı günün sonuda eski başkanlara, kurucu üyelere ve 25 yıllık üyelere  teşekkür plaketleri taktim edildi. Değerli hediyelerin çekilişle sahşplerini i bulduğu programda,  Türk ve alman mutfağının leziz yiyecekleri cemiyet yararına satışa sunuldu. Program okunan Kur’an-ı Kerim ile son buldu.

Recep Demiray, Civan Başyiğit, Yussuf Bayate/MARL-euturkhaber

Comments are closed.