İGMG Ruhr-A Bölgesi ‘Özcan Kuri ile devam’ dedi

İGMG Ruhr-A Bölgesi’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren  cemiyet ve teşkilat başkanları,  Gelsenkirchen Merkez Camii salonunda toplandı.

Genel Merkez’den Teşkilatlanma Başkanı  Murat İleri, İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç, Teşkilatlanma Bsk. Yrd. Bayram Kılıç’ ın da katıldığı program,  cemiyet İmam hatibi Cemil Bozacıoğlu’nun okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başladı.Bölge teşkilatma başkan yardımcısı Muammer Şimşek ‘in sunduğu toplantı Bölge başkanı Özcan Kuri’nin selamlama konuşması ile devam etti. Kuri  konuşmasında  yöneticileri selamlayarak  ‘hoş geldiniz’  dedi  ve dört yıllık dönemde kendilerine destek veren tüm idarecilere teşekkür etti.

RABBİMİZE ŞÜKREDELİM

Bölge eski başkanı İsmet Çataklı,  bölge eski Mahasibi İbrahim Elibüyük  ve  BYK eski  üyelerinin de hazır bulunduğu  toplantıda, İGMG Genel Merkezi İrşad başkanı Celil Yalınkılıç  da  bir konuşma yaptı.

Sayın Yalınkılıç  ‘ Öncelikle  bölgemizde çalışan tüm idareci kardeşlerimize teşekkür ederiz. İslam  için çalışabildiğimiz ve bu güzel hizmetlerde bulunabildiğimiz için  Rabbimize ne  kadar şükür etsek  azdır. Değerli kardeşlerim sizlere kısaca iki ayet-i kerimenin açıklamasını yapmak  istiyorum: “Ey iman edenler, Allah’tan korkulması  gerektiği gibi korkun, mutlaka öleceksiniz ve  Müslüman olarak ölün” Rabbim bize yolumuzu, prensibimizi ortaya bu ayette koyuyor. Bir diğer ayette ise “Bir cemaat olun, Allah’ın  ipine sım sıkı sarılın ve asla tefrikaya düşmeyin” buyuruyor.

Sizler hayırlı bir topluluksunuz. Yaşadığınız bu arz üzerinde  Rabbimin bizden istediği ve istemediği şeyler  var,  bunları yerine getirdiğimiz takdirde hayırlı ümmet oluruz.

Bizler bir sosyal  haraketiz  ve o yüzden toplantımızın nihayetinde yeni bir aşkla-şevkle yolumuza devam edeceğiz. Mutlaka şuna dikkat edelim:  Davamıza ve teşkilatımıza murdar gelmesin. Allah için çalışalım. Cenab-ı Hak davamızı ve teşkilatımızı daim eylesin’ dedi.

KURBAN KAMPANYASI BİRİNCİLİĞİNE TEBRİK

İGMG Genel Merkez  Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri  ise ‘ Öncelikle Avrupa’nın en büyük bölgelerinden olan Ruhr-A Bölgesi idarecilerini  Allah’ın selamı  ile selamlıyorum. Bu sene sizlerin de gayretiyle kurban sayımızı yine artırdık ve bölge olarak sizi birinci olduğunuz için tebrik ediyoruz. Herne 2 cemiyetini de Avrupa ikincisi olduğu için ayrıca tebrik ediyorum. Elbetteki bugünlere kolay gelmedik.

IGMG ÜMMETİN ÖNCÜSÜ

520 cemiyetiyle IGMG  büyük bir teşkilattır. Ümmete hizmet için öncülük yapmaktadır. Bugünlere gelmemizin en büyük etkeni cemaat olmamızdır.

Prensiplerimize uyduğumuz sürece,  bu teşkilat ebedi olacaktır. Daha güzeli yapmak için istişarelerde bulunmak,  teşkilatımızın ve davamızın temel inanışlarındandır. Bizler bundan 1,5 yıl önce göreve geldik. Ve bir çok bölgemizde değerlendirmeler  yaptık. Bundan önce çalıştığımız gibi, bundan sonra da aynı şevkle çalışmaya devam edeceğiz inşaallah.

Zorluğunun farkındayız ve şahidiyiz. Cenab-ı  Hak bugüne kadar çalışanlardan razı olsun,  bundan sonra çalışacak olan kardeşlerimize de güç, kuvvet versin.’  diye konuştu.

ÖZCAN KURİ İLE YOLA DEVAM

Oy birliği ile Özcan Kuri’nin  bir  dönem daha Bölge başkanlığı  görevine devam etmesine karar verildi. Görevine devam yetkisi alan Özcan Kuri bir  teşekkür  konuşması  yaptı ve  ‘Öncelikle bize bu göreve  tekrar  getiren başta  Genel Başkanımız Kemal Ergün olmak üzere,  siz yöneticilerimiz ve tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.Allah hepinizden razı olsun. Bundan sonra da mevcut arkadaşlar  ve  aramıza yeni katılacak arkadaşlarla tek tek görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Içinde bulunduğumuz teşkilata yakışır bir şekilde,  hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.’ dedi.

Toplantı,  Bölge İrşad Başkanı Adnan Yıldız ‘ ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ile son buldu.  euturkhaber

Comments are closed.