width=750

IGMG, Sina Yarımadası’ndaki saldırıları şiddetle kınıyor

TR/

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Mısır’da Sina Yarımadası’nda cuma namazı çıkışında düzenlenen ve yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan saldırılar münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Sina Yarımadası’nda gerçekleşen saldırıları şiddetle kınıyor, uluslararası toplumu bölgede huzuru temin etmek için adım atmaya çağırıyoruz.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

Kemal Ergün, IGMG Genel Başkan

“Bu saldırıların failleri insanlıktan nasibini almamış canilerdir. Âdil-i Mutlak olan Cenâb-ı Hak, bu alçak saldırıların bedelini ahirette faillerine ödetecektir. Bunda şüphe yoktur. Temennimiz faillerin bir an önce bu dünyada da hak ettikleri cezaya çarptırılmalarıdır.

Cami çıkışında günahsız ve masum insanları acımasızca ve soğukkanlılıkla katleden bu canileri insan olarak tavsif etmek mümkün değildir.

Uluslararası toplum elini taşın altına koymak zorundadır. Bölgede daimî barışın sağlanması için yol ve yöntemler bulunmalıdır. Orada yaşayan insanların da ölüm endişesi taşımadan onurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürme hakları vardır.

Dualarımız saldırılarda hayatını kaybedenlerle ve geride bıraktıklarıyladır. Allah ölenlere rahmet eylesin, geride kalanların acısını dindirsin, onlara sabr-ı cemîl ihsan eylesin.”

DE/

IGMG verurteilt Anschlag auf Moschee in Sinai aufs Schärfste

„Wir verurteilen die Anschläge in Sinai auf das Schärfste und rufen die internationale Staatengemeinschaft auf, die Region zu befrieden“, erklärt Kemal Ergün, Vorsitzender der Islamischen Gemeinschaft Millî Görüş (IGMG). Anlass ist ein Bombenanschlag auf eine Moschee auf der ägyptischen Halbinsel Sinai unmittelbar nach dem Freitagsgebet. Bei dem Anschlag kamen aktuellen Berichten zufolge mehrere hundert Menschen ums Leben. Kemal Ergün weiter:

„Wer auch immer diese Untat zu verantworten hat, kann kein Mensch sein. Zweifelsohne werden sie spätestens im Jenseits ihre gerechte Strafe für ihre feigen Taten verbüßen. Wer unschuldige und arglose Menschen in einem Gotteshaus hinterhältig und kaltblütig ermordet, gehört nicht zu uns.

Die internationale Staatengemeinschaft ist aufgefordert, geschlossen Haltung zu zeigen. Es ist höchste Zeit, Wege und Mittel zu finden, um die Region dauerhaft und nachhaltig zu befrieden. Die Menschen dort haben einen Anspruch auf ein Leben in Würde und ohne Angst.

Unsere Gedanken und Gebete sind bei den Opfern und Hinterbliebenen. Möge Gott ihren Schmerz lindern und ihnen Geduld und Kraft geben, diese schwierige Zeit zu überstehen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>