IGMG Württemberg Bölgesi Genişletilmiş Şübe Eğitim Başkanları Eğitim Toplantısı Yapıldı

IGMG Württemberg Bölgesi eğitimde hız kesmiyor ve bu alandaki çalışmalarına  yenilerini ekliyor. Bu kapsamda, geçtiğimiz günlerde Stuttgart’ta ‘Württemberg bölgesi genişletilmiş şube eğitim başkanları toplantısı’ gerçekleştirildi.

Bölge Başkanı Ünal ÜNALAN

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve yoklama ile devam eden toplantıda,  ilk olarak bölge eğitim başkan yardımcısı İlhami Yaşar,  eğitim müfredatı, eğitim materyalleri, disiplin ve şubelerde eğitim faaliyetlerine ilişkin bir seminer verdi.

Bölge eğitim çalışmalarında örnek olan Esslingen Fatih Camii’nin  Eğitim Başkanı Temel Göktekin de çalışmaları  ilgili bilgiler verdi.Ardından Bölge Tanıtma Başkanlığı  2013 yılında düzenlenecek eğitim  salon programlarıyla ilgili  olarak  bilgilendirmelerde bulundu. IGMG Württemberg Bölge Eğitim Başkanı Eyüp Esen de toplantıda bir konuşma yaptı.

Esen, bölgede yürütülecek eğitim hizmetlerini anlattı.Daha sonra IGMG Württemberg Bölge Başkanı Ünal Ünalan bir selamlama konuşması yaptı ve Genel Merkez’den  toplantıya katılan  IGMG Eğitim Başkanı Ekrem Kömürcü’yü mikrofona davet etti. Kömürcü,  ‘Eğitim Sorunları ve Çözüm Yolları’ başlıklı bir seminer verdi. Dilek ve temennilerin ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle toplantı sona erdi.

Mustafa ERKUŞ/STUTTGART-euturkhaber.com

Comments are closed.