width=750

IGMG’nin Fedakar gönüllülerinden Abdulkadir Oğuz Hakk’a yürüdü

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Köln’ün pamuk dedesi olarak da bilinen Abdil Kadir Oğuz cebinde eksik etmediği şekerleriyle çocukların hep gönlünü kazanır , ömrünü cami ve cemiyet hizmetlerine vakfeden kişiliğiyle tanınırdı.

87 yaşında hakka yürüyen Oğuz’un cenazesini IGMG Milli Görüş teşkilatları genel başkanı Kemal Ergün, önceki başkan Yavuz Çelik Karahan Köln Bölge Başkanı Selahattin Demirci HASENE, Hac Umre başkanları başta olmak üzere Genel merkez çalışanları ve çok sayıda cemaat, Abdil Kadir Oğuz’a helallik verdiler. (Videoyu TIKLA) YouTube Preview Image

Namaz öncesi konuşan genel başkan Kemal Ergün kısaca şu sözlerle sevenlerine hitab etti. “Tanıdığımızdan beri yarım asırdır burada yaşadı ve hep cami teşkilat cemiyet insanlığın hizmeti için gece gündüz koşturdu. Bir çok camilerde kardeş kuruluşlarda islami hizmetlere katkı sağlamak için gece gündüz mücadele etti. Biz onun bu noktada iyi bir müslüman olduğuna şehadet ediyoruz. Abdül Kadir amcamızın bizden iki tane beklentisi var. Bir şehadet bir helalleşme. Şehadet bir müminin vefatından sonra bir mümin üzerindeki en büyük hak celbedebilecek konulardan bir tanesidir. Ona yapabileceğimiz en büyük iyilik şahitlik etmektir” diyerek helallik istedi.

Cenaze namazına katılanlar Oğuz ailesine taziyelerini ilettiler. Almanya’nın Köln şehrinde kılınan namazın ardından Abdil Kadir Oğuz’un cenazesi Isparta Keçiborlu’ya gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>