IKRA’dan Mezun olan Hafızlar cübbe giydi

IGMG Ruhr A Bölgesi IKRA Hafızlık Okulları, hafızlarını yetiştirmeye bütün hızıyla devam ediyor.


R.Demiray,O.Demiray/Recklinghausen-IGMG Ruhr A Bölgesi yaptığı sayısız hizmetlerin en önemlilerinden kız ve erkek gençler için hizmete sunduğu Recklinghausen,Dortmund ve Hamm Pelkum hafızlık kursları meyvelerini vermeye devam ediyor. 

Avrupa’nın göbeğinde neslimizin ve dinimizin ayakta durması ve gelecek nesillere ulaştırılması ve insanlığın geleceği için tüm imkansızlıklara rağmen çalışmalarına devam ediyor. Başta Kurs Sorumlusu Hasan Kaplan , 9 Bay bayan Kurs öğretmeni ve 2 hizmetli olmak üzere yaklaşık 83 Kız ve Erkek öğrenciye öğrenim veriliyor. Hafızlığın yanı sıra öğrencilere 4 eğitimci tarafından ev ödevlerine yardımcı kurslarıda veriliyor.

Kuran azı Ramazan-ı şerifin başlangıcında  Kurs”Hafızlığını bitiren 2 öğrenciye daha Hafızlık Cüppeleri giydirildi. Açılışından buyana kısa bir zaman geçmesine rağmen 11 Hafız yetiştiren IKRA Hafızlık Okulu son iki hafızı için Recklinghausen Camii salonunda bir merasim düzenledi.

IGMG Ruhr-A Bölgesi İKRA Hafızlık Okulu sorumlusu Hasan Kaplan, Kur’an ayı olan RAMAZAN’a girerken müjdeli haberler vermeye devam ediyoruz. Elhamdülillah bugün iki talebemizin daha hafızlığını bitirme ve cübbesini giydirme mutluluğunu hep birlikte yaşadık.

Hafızlık belgelerini daha önce alan hafız Selim, Bedirhan, Tarık ve Hakan dan sonra; Seyid, Niyazican, Semih, Ahmet ve Hamza hafızlıklarını bitirmişöcübbelerini giynişti.

Bugün ise hafız Emrecan Horuz ile Enes Abdullah Demirel cübbesini Bölge irşad & Eğitim Başkanımız Abdullah Coşkun hoca efendi giydirdi.

Hafızlık Kursumuza ev sahipliği yapan Recklinghausen Camii salonunda düzenlenen cübbe giyme merasimine IGMG Bölge irşad &Eğitim Başkanı Abdullah Coşkun , Ekrem Kavraş,Hasan Kaplan,Adem Hendek,Murat Demirel daha önce eğitimde emeği geçen  bay ve bayan eğitimciler Bölge eski başkanı Özcan Kuri, eski irşad başkanı Sadettin Arıcıoğlı, Abdullah Koçak,İmdat Kahvecioğlu ve öğrenci velileri iştirak ettliler.

Hafızlığını bitiren talebelerimizle birlikte tüm öğrencilerin, velilerinin ve de hocalarının heyecanı görülmeye değerdi.Mikrofona gelerek birer selamlama konuşması yapan konuşmacılar,alınan mesafenin önemine dikkat çekerken tüm emeği geçen eğitimci,yönetici,öğrenci ve velilerine teşekkür ettiler ve öğrencilere öğrenimlerinde başarılar dilediler.

Hafızlık cübbesi giyen hafızların ve aile yakınlarının büyük heyecan ve mutluluk yaşadığı bu günde birde yaş pasta kesimi merasimi yapıldı.

Programaın sonunda hocalar,öğrenciler ve aileleri birlikte hatıra fotoları çektirdiler. Mezun olan öğrenciler ramazan boyunca IGMG Ruhr A Bölgesine bağlı olarak hizmet veren cemiyetlerde hatimle teravih kıldıracaklar.

 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>