İmamlar papazları 2-1 yendi

MENDERES SİNGİN/BERLİN-İmamlar takımı kaptanı Burhan Dündar, son derece centilmence geçen karşılaşmada maçın skorundan çok din adamları arasında kurulan dostluğun ve arkadaşlığın öne çıktığını söyledi.

Berlin kiliseler Birliği ve islam federasyonun ortaklaşa düzenlediği, 13. Geleneksel imamlar papazlar maçı Berlinde yapıldı. Berlin julius hırsch spor kompleksinde karşı karşıya gelen imamlar ve papazlar, imamların 2-1 lik galibiyetiyle sona erdi. İlk yarıyı 1-0 önde bitiren papazlar, imamlar ikinci yarıya golle başladılar.

2. Yarıda çok güzel oynayan imamlar, Arap imam memun halidin golüyle beraberliğe ve Ahmet basri hocanın golüyle galibiyeti elde ettiler.

Karşılaşmanın ardından açıklama yapan İmamlar takımı kaptanı Burhan Dündar, son derece centilmence geçen karşılaşmada maçın skorundan çok din adamları arasında kurulan dostluğun ve arkadaşlığın öne çıktığını söyledi.

Birlik ve beraberliğe vurgu yapılan konuşmalarda rakipler birbirlerini tebrik ederek kupayı imamlar evlerine götürdü. Müsabakanın sonunda imamlar kupayı Kiliseler Birliği ve başpapazından ve ortodoks kiliseleri başkanı ve başpapaz Emmanuel Sfiatkos, Berlin İslam Federasyonu Başkanı Murat Gül ve Berlin Futbol Federasyonu başkanı Bernd Schultz elinden aldılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>