İmamlar ve Papazların Futbol maçını ‘Dostluk’ kazandı

MENDERES SİNGİN/BERLİN-Berlin İslam Fedarasyonu, IBMUŞ ve Berlin Brandeburg proteston Kilisesinin organize ettiği Futbol maçında dostluk kazandı.

Almanya Federal Meclis başkan yardımcısı Petra Pau, Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici, IBMUŞ Başkanı Abdül Razzak, Berlin-Brandenburg Protestan Piskoposu Dr. Dröge yanısıra futbol severler maçı izlediler.

Almanya’nın Berlin şehrinde Berlin İslam Federasyonuna bağlı imamlar ile Alman papazlardan oluşan takımlar karşı karşıya geldiler.

35 dakika iki devre oynanan ve oldukça çekişmeli geçen imamların ve papazların maçı centilmence geçti ve oyunları göz doldurdu. Ön birincisi gerçekleştirilen dostluk maçında İmamlar ilk yarının başında Fatih’in ayağından gelen gol ile 1-0 öne geçtiler.

 

İlk yarı imamların 1-0 galibiyeti ile sona erdi. İkinci yarıda papazlar kontarakdan elde ettikleri fırsatı gole çevirince maç 1-1 bitti.

 

Dostluğun kazandığı maçın kupasını İmamlar, Almanya meclis başkan yardımcısı Petra Pau ´nun elinden imamlar aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>