IQ Netzwerk Hessen ve KUBİ’den ‘Çeşitlilik Günü’ Etkinliği

Eğitim Aracılığıyla Entegrasyon (IQ) teşvik programı, göçmen kökenli yetişkinlerin iş piyasasına sürdürülebilir şekilde daha iyi entegre olmasını amaçlamaktadır. IQ teşvik programı, Federal Almanya Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı ve Avrupa sosyal fonları tarafından desteklenmektedir. Buna ek olarak, Hessen’de diplomaların tanınmasına yönelik bilgilendirme hizmetleri Hessen Bilim ve Sanat Bakanlığı’nın olanaklarıyla destelenmektedir.

‘Integration durch Qualifikation’ (IQ) teşvik programı faaliyetleri çerçevesinde 7 Haziran 2016 Salı günü saat 15:00-17:00 arasında Bornheim’da bulunan Merianplatz’da  Diversity Tag (Çeşitlilik Günü) adı altında bir etkinlik düzenledi.  (Videoyu TIKLAYIN)

YouTube Preview Image

IQ Hessen Eyaleti İletişim Ağı, 4. Çeşitlilik Günü’nde, Verein für Kultur und Bildung e.V. (KUBI) ve beraberindeki mesleki entegrasyon dernekleri, yürüttükleri IQ projeleri kapsamında IQ Hessen Eyaleti iletişim Ağı koordinasyonu ile birlikte, çeşitlilik konusuyla ilgili Frankfurt Bornheim’da bir bilgilendirme günü organize etti.

Etkinlik, resmi olarak Frankfurt Belediyesi Uyum Encümeni Dr. Nargess Eskandari Grünberg’in yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Gerçekleştirilen etkinlikte, çeşitliliklerinden faydalanarak başarılı olmuş göçmen kökenli işadamı ve işkadınları açtıkları standlarda kendilerini tanıtma imkanı buldular.

Etkinlikte KUBI e.V. Genel Başkanı Arif Arslaner de kısa bir açılış konuşması yaptı. Arslaner ayrıca Euturkhaber mikrofonuna, Frankfurt Bornheim Marienplatz’da gerçekleştirilen aksiyon ile ilgili konuştu. Arslaner, çok kültürlülük, çok seslilik çerçevesinde, işyerlerinde farklı kültürden insanların çalıştırılmasının faydalı olduğuna vurgu yaparak, çoğulculuğun artık hayatımızın bir parçası olduğu belirterek, ”İnsan onuruna yaraşır bir şekilde ve ilişkilerimizde saygı çerçevesinde işyerlerimizde farklı kültürden insanların çalışması halinde o işyerinin geleceği bakımından çok büyük yararları olacağına inanıyorum” dedi..

Ayrıca, Almanya dışında eğitim almış kişiler için diplomalarını tanıtma süreciyle ilgili kısa bilgilendirmeler sunuldu. İlgilenen katılımcılar, kurulan bilgilendirme standlarında, çeşitlilik temasıyla ve IQ iletişim ağlarının sunduğu olanaklarla ilgili bilgi aldı ve birbirleriyle fikir alışverişinde bulundular. Etkinlik, Imogen Gleichauf yönetimindeki Kadın Davul Grubu Moribayassa’nin müzik dinletisiyle sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>