IRAB e.V.‘ dan ‘Avrupa’da Türkçemizi Korumak’ konulu Makale Yarışması..!

“Dilini kaybeden bir millet, her şeyini kaybetmiş demektir”

Kısa adı İRAB e.V. olan‚ Enternasyonel Akademisyenler Birliği, Avrupa‘da Türkçe‘nin korunması ve gelişmesi için ödüllü bir makale yarışması başlattı. IRAB, “Dilini kaybeden bir millet, her şeyini kaybetmiş demektir” düsturundan hareket ederek başlatttığı  “Avrupa’da Türkçemizi korumak”   konulu  yarışmaya  yoğun  ilgi bekliyor.

Konuyla  ilgili olarak bir açıklama yapan IRAB yetkilileri; ‘Avrupa’da her yeni gelen nesil ile birlikte Türkçemizin zayıfladığı âşikârdır. Bu durum, özellikle göçün 50. yılını doldurmuş Almanya’da  alenen belli oluyor. Enternasyonal Ruhr Akademisyenler Birliği/IRAB e.V. olarak;  Avrupa’da dilimizi korumak için, yani her şeyimizi kaybetmemek için “Avrupa’da Türkçe’mizi korumak” adında bir makale yarışması düzenlemekteyiz. Bu yarışmadaki hedefimiz , toplumumuzu  büyüyen dil problemi hakkında bilinçlendirmektir. Ayrıca dereceye giren makaleler derlenip,  bir kitap haline getirilecektir. Yarışmanın detayları ve katılım şartları ile alakalı geniş bilgi  www.irabev.de sitemizden alınabilir.‘  dediler.

 

Emrullah Kaya/ Dortmund   –   euturkhaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>