width=750

İşadamı İsmail Torun son yolculuğuna uğurlandı

LUDWIGSHAFEN-MEHMET ÇALAY-Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaleti Ludwigshafen şehrinde geçtiğimiz salı günü kaçırılmış ve kendisinden üç gündür haber alınamamıştı.

Bir milyonluk fidyenin ödenmesine rağmen elim bir şekilde katledilen Samsunlu işadamı, Torun Group GmbH Şirketi sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Torun için cenaze namazına sevenlerinin ve çevredeki işverenlerin yoğun katılımı ile kılındı.

Yaklaşık üç bin kişinin katıldığı cenaze namazı Ludwigshafen Türk-İslâm Birliği DİTİB Mevlana Camii’nde kılındı.Çevre cemiyetlerin ve hocaefendilerin katılımı ile eda edilen namaz öncesi kısa bir konuşma yapan Mainz Başkonsolosu Arif Eser, böyle bir acı haberi aldıklarından dolayı çok üzgün olduklarını ifade ederek, vefat eden İsmail Torun’a Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diledi.

Cenazeye IGMG Islam Topumu Milli Görüş Rhein Neckar Saar Bölge başkanı Şerif Aslan da katılarak taziyelerini iletti ve merhum İsmail Torun’un çok sevilen bir şahsiyet olduğunu, herkese aynı mesafede olan hayırsever bir kimse olarak tanıdıklarını ifade ederek Allah’tan rahmet diledi. Daha sonra cenaze tekbirlerle anavatana gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>