İslam Toplumu Milli Görüş Bremen Bölgesi‘nde Sezon Kapanışı ve Aileler Günü

Hamza Yorgun‘un Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açış konuşmasında katılımcıları selamlayan Bölge Başkanı Zeki Başaran, bu sezonda yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Başaran bu çalışmalarda emeği geçen başkanlara ve heyetlerine, Kadınlar Teşkilatlarına, Gençlik Teşkilatlarına teşekkür  etti ve  “Biz Milli Görüş olarak Bremen ve çevresinde teşkilat çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizler, yüce dinimiz İslamı Cena-bı Hak’kın  Peygamberine gönderdiği gibi ve peygamberimizin İslamı yaşadığı ve anlattığı gibi yaşamaya çalışıyor ve insanımıza anlatıyoruz’’. dedi.

IGMG Genel Baskanı Kemal ERGÜN

Bölge Başkanı Zeki Başaran

Akabinde IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün mikrofona geldi ve  İslam’da yardımlaşmanın önemine değindi.  Ergün Peygamber Efendimiz  ve sahabe hayatından örnekler vererek ‘Cemaate dahil olmanın diğer bir önemli yararı da cemaat dışına, yani topluma yansımaktadır. Cemaat içerisinde edepten, terbiyeden, bilgi ve kültürden eğitim gören bireyler, toplum içinde şahsiyetli, cemaatini ve dinini temsil eden örnek birer insan olarak kabul görür. Kişinin kendi yeteneklerini geliştirmesi ve bir fayda sunması için çeşitli vesileler ortaya koymasıyla cemaat, sürekli gelişim içinde olur, kendini yeniler. Cemaat kendi içinde bulunan bireyi daimî bir eğitim ve gelişimden geçirerek, kendine has bir dinamik oluşturur’ şeklinde konuştu.

Ardından  Teşkilatlanma, Eğitim, İrşad, Sosyal hizmetler ve Gençlik birimleri yaptıkları faaliyetler hakkında sunum yaptılar.Bölgede yapılan bilgi yarışmasında her iki kategoride de Delmenhorst Şubesi birinciliği elde etti.

Bu arada görevi Abdulbari Kotan‘a devreden Bremen Bölge Gençlik Teşkilatı eski Başkan Özen Kömürcü başta olmak üzere görevlerini yeni idarecilere devreden başkanlara yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür edildi. IGMG Genel Merkez Gençlik Teşkilatı Başkanı İsmail Karadöl de bu değişimi gerçekleştirmek üzere programda yer aldı.

“Gençliğin herzaman yanında olacağım ve her konuda desteğimi esirgemiyeceğim“ diyen Özen Kömürcü duygu dolu anlar yaşadı. Kömürcü yeni atanan Gençlik Başkanı Kotan’a başarılar diledi.  Göreve başlayan Gençlik başkanı Abdulbari Kotan da bir teşekkür konuşması yaparak gençliğe seslendi. Kotan “ Beni bu göreve laik görenlere teşekkür ederim. Birlikte ve el ele, omuz omuza bu görevi yerine getireceğiz” dedi. Bölge Başkanı Zeki Başaran programın sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında eğitim çalışmalarında emeği geçen eğitimcilere teşekkür etti ve gelecek sezon içinde hedeflerini sıraladı. Scharrel‘de açılan bir şubenin de müjdesini verdi. Bremen Fatih Camii Çocuk Kulübü  semazen gösterisi ve Blumenthal İlahi grubu  ilahileriyle  bu güzel güne renk kattı.

BREMEN/euturkhaber.com

 

Comments are closed.