İslam Toplumu Milli Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün’den Kadir Gecesi Mesajı..!

Ergün: ”Kadir Gecesi büyük bir fırsattır.”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel  Başkanı Kemal Ergün Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. “Hayat rehberimiz Kur’an’ın indirildiği gece olan Kadir Gecesi, Müslümanlar için kaçırılmaması gereken büyük bir fırsattır.” diyen Ergün sözlerini şöyle sürdürdü:

Rabbimiz’in ifadesi ile, Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede Rabbimiz Allah, O’nun bizlere hayat rehberi olarak gönderdiği Kur’an ve Kur’an’ı bizlere tebliğ eden Allah resulü ile bağlarımızı geliştirmek durumundayız. Allah ile bağımız, O’na gereği gibi ibadet, kullarına merhamet etmek ve adil davranmakla kuvvetlenir.

Kur’an ile bağımız onu anlayarak hayatımıza rehber kılmak, Allah Resûlü ile bağımız da onun sünnetini takip etmekle Müslümanlar olarak dünyada olup bitenlere duyarsız kalmamız da mümkün değildir. Savaşlar, işgaller ve yoksulluk sebebiyle bu geceyi idrak etme fırsatı bulamayan Müslümanları da düşünerek, en azından kurtuluşları için dua etmeli, onlara maddi ve manevi yardımda bulunmalıyız. Bu, ümmet oluşumuzun bir gereğidir.

Bu vesile ile tüm Müslümanların Kadir Gecesi’ni tebrik ederken, Rabbimiz’den dualarımızın kabulünü ve bu geceyi gereği gibi değerlendirmeyi nasip etmesini niyaz ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>