BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

İşsizlik sayıları açıklandı..!

Münih İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürü Harald Neubauer, düzenlediği bir basın toplantısı ile 6 aylık işsizlik rakamlarını açıkladı. 2015 yılının Mayıs ayında yüzde 44.298 olan işsizlik rakamı 0,5 puan azalarak 43.840′a geriledi.

Geçtiğimiz 2014 yılında ise işsizlik 45.580 olarak açıklandığı dikkate alınırsa, bir yıl içinde işsizlik oranlarında ciddi bir azalmanın meydana gelmiş olması, Münih’teki iş piyasasının iyiye doğru gittiğinin de bir göstergesidir.

Göreve geldiği günden bu yana etkili çalışmaları ile işsizlik rakamlarında büyük düşüşü gerçekleştiren başarılı Müdür Harald Neubauer, hedeflerinin işsizlik rakamlarını çok daha aşağılara çekmek olduğunu söyledi. Bilhassa yaz aylarında, sezon işçi alımında büyük bir patlama yaşandığına dikkat çeken Neubauer, her ne kadar işsizliğin azalmasında konjunkturel olarak sezonluk bir etkisi olsa bile, bu rakamların psikolojik olarak da iş piyasasını olumlu eklediğini ifade etti.

İşsizlikteki düşüşün 25 yaş altı grubunda çok daha fazla hissedildiğinin bilgisini veren Harald Neubauer, geçtiğimiz yıl 2.886 olan rakamın bu yılın aynı ayında 2.606 olarak gerçekleştiğini ve bunun da son derece sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

MEHMET KARACA-MÜNIH

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>