BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Stuttgart Başkonsolosu M. Türker Arı, IGMG Württemberg Bölgesi’ni ziyaret etti

Bölge ziyareti Kadir Topbaş ve Başkonsolos M.Türker ARI

DÜNYA birleşmiş kentler ve yönetimler başkanlığı görevi süresince başkan yardımcılığı görevini sürdürmüş olan Stuttgart Belediye başkanı Wolgang Schuster‘in görevinden veda programına katılmak üzere Stuttgart‘a geldi. TOPBAŞ, Baden-Württemberg eyalet belediye başkanı Fritz KUHN ve Stuttgart‘ın yeni belediye başkanı ile de bir araya geldi. TOPBAŞ, daha sonra Stuttgart Başkonsolosu M. Türker ARI ile birlikte IGMG Württemberg bölgesini ziyaret etti. Misafirleri IGMG Genel başkan yardımcısı Mustafa YENEROĞLU, IGMG Württemberg bölge başkanı Ünal ÜNALAN ve bölge yönetim kurulu üyeleri karşıladı. IGMG Württemberg bölgesini ziyaret eden TOPBAŞ ve ARI, ziyaretlerinde Almanya‘da yaşayan vatandaşlarımızla her konuda onlara yardıma hazır olduklarını belirttiler. Dünya belediyeler birliği başkanı da olan TOPBAŞ, burada yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için yerel yönetimler olarak görüşmelerinde gereken girişimlerde bulunduklarını bildirdi.

Dünyanın artık global bir köy haline geldiğini belirten TOPBAŞ, yerel diplomasi bünyesinde sorunları yetkililere ileteceğiz.‘ dedi. Güzel bir atmosferde gerçekleşen ziyaret IGMG Genel başkan yardımcısı Mustafa YENEROĞLU Avrupa‘daki gelişmeler hakkında kısa bir bilgi sunarak, Avrupa‘daki Türk toplumunun sorunlarının çözümünde genel ve yerel yönetimlerden beklentileri olduğunu, bunlara çözümler beklediklerini söyledi. IGMG Württemberg bölgesi bölge başkanı Ünal ÜNALAN da bölge olarak yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

T.C. Stuttgart Başkonsolosu M. Türker ARI da Württemberg bölgesinin çalışmalarından memnuniyet duyduklarını Meslek Eğitim Fuarı gibi eğitim faaliyetlerinin çok başarılı çalışmalar olduğunu vurguladı. IGMG Württemberg Bölgesinde gerçekleşen ziyaret karşılıklı hediyeleşme ile son buldu.

Mustafa ERKUŞ/STUTTGART-euturkhaber.com

Comments are closed.