width=750

İstiklal Marşı Madalyası Törenlerimiz Devam Edecek!

EUTURKHABER/KARLSRUHE-.C. Almanya – Karlsruhe Eğitim Ataşeliği’nce iki yıl kadar önce başlatılan “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür ve eğitim kampanyası içeriğinde yer alan ‘İstiklal Marşının 10 Kıtasını Ezberleyen vatandaş ve soydaşlarımıza törenle verilmek üzere İstiklal Marşı Madalyası, Türk Bayrağı, Takdir Beratı ve Türkçe Roman Hediye Edilmesi’ şeklinde gelenekselleşen uygulama bağlamında; yeni eğitim öğretim yılında da ‘İstiklal Marşı Madalyası Ödül Törenleri’ uygulamasına devam edilecektir.

Büyük bir gurur, coşku, heyecan ve sevinç içerisinde gerçekleşen ‘İstiklal Marşı Madalyası Ödül Törenleri’ maharetiyle bugüne kadar bin yüz civarında çoğunluğu çocuklar ve gençlerden oluşmak üzere vatandaşımıza İstiklal Marşı Madalyası ve diğer ödüllerini verdiklerini belirten Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, yurtdışında yaşayan çocuk ve gençlerimizin özellikle İstiklal Marşını ezberlemelerinin dil, kültür ve milli karakter gelişimine dönük çok boyutlu faydalar ihtiva ettiğini söyledi.

Avcı, Çocuklarımız İstiklal Marşımızın her satırını, her dizesini şuurla okumalı, idrakine kazımalıdır. İstiklal Marşımız gurbetteki gençlerimize rehber olabilecek ilham ve ruhu taşıyan nadide bir metindir. Hedefimiz iki kadim dost ve müttefik ulus olan Alman ve Türk toplumu arasında güçlü köprüler ve kopmaz bağlar kuracak olan bu çocuk ve gençlerimizin dilimizi, kültürümüzü ve öz değerlerimizi hakkıyla öğrenerek yeni vatanları Almanya’ya en güzel şekilde entegre olmalarıdır. Kaldı ki sağlıklı ve verimli bir entegrasyonun şartı da dil başta olmak üzere öz değerlerimizi bilmekten geçmektedir. Çocuklarımızın böyle bir donanımla Almanya’daki eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik alanlarda başarılı ve etkin olmaları mümkündür, dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>