width=750

İzin sonu ilk başkanlar toplantısı başarılı geçti

Aydın ERDEM/MÜNİH-Kısa adı IGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera bölge teşkilatı, genişletilmiş bölge yürütme kurulu ve genişletilmiş şube yürütme kurulu toplantısı adı ile izin sonrası ilk büyük Toplantısını gerçekleştirdi.

Ingolstadt Hafızlık Okulu’nun ilk mezunu olan Bünyamin İbrahimbaş’ın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra mikrofona gelen Bölge başkanı M. Tayyip Sayan kısaca şunları söyledi:

‘Bir izin sezonunuda geride bıraktık. Rabbim sıla-i rahimlerimizi kabul eyleye. Bu sene izin sezonuna rastlamasına rağmen kurban bağış kampanyasını hem bölge olarak, hem de Avrupa çapında büyük bir başarı ile tamamladık.

İzin sezonundan sonra yeniden çalışma ve faaliyetlerimize hız vererek, hem insanlarımıza hizmet vermeye devam edecek, hem de gözleri yollarda bizi bekleyen mağdur ve mazlum kardeşlerimize bizlere emanet edilen yardımları ulaştıracağız.’

Ardından sırayla Bölge ana teşkilatı, Kadınlar teşkilatı, Gençlik teşkilatı ve Kadınlar gençlik teşkilatı söz alarak, yapacakları faaliyetleri hakkında birer sunumda bulundular.

Milli Görüş Güney Bavyera bölgesinde ilk ve en uzun bölge başkanı ünvanını taşıyan ve Ağustos ayında vefat eden rahmetli Mehmet Gündoğar adına hazırlanan ‘Mehmet Gündoğar – Bir davaya adanan ömür’ adlı slayt gösterimi duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Bu sene Ramazan’da kumanya dağıtımında ve Kurban kampanyasında gözlemci olarak görev alan

gönüllülerin, sahneye çıkarak anılarını anlatmalarından sonra son olarak mikrofona gelen IGMG Genel başkan yardımcısı ve İrşad başkanı Celil Yalınkılıç da kısaca hitap etti: ‘An itibari ile Avrupa’da bizim hafızlık okullarımızda hafızlığını bitirmiş ve hafızlık belgesi için imtihanlarını bekleyen hafız sayımız 30’un üstündedir.

Muharrem ayındayız. Rabbim Muharrem ayını ümmet hakkında hayırlı eylesin. Şu an dünyanın bir çok yerinde müslümanlara aynı zulüm reva görülmektedir. Myanmar, Irak ve Suriye’de olduğu gibi. Almanya da bir seçim sürecinden geçtik.

Malesef tüm Avrupa da islamofobi ve ırkçılığın ön planda tutulmasını izlemekteyiz. İnşallah bu seçimler müslümanlar hakkında hayırlara vesile olur.

Davası olan biri, davasının derdinden davasını rüyasında görmelidir. Tıpkı asrı saadette ashabın Hicret olayını rüyalarında gördükleri gibi’

Bu veciz konuşmanın ardından okunan Kur’an-ı Kerim ve merhum Mehmet Gündoğar hayrına okunmuş Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duasının ardından toplantı sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>