Kahramanlar Spor ve Eğitim Okulu’na 100. Pro-Entegrasyon 2015′ ödülü..!

“Entegrasyon bir terim haline gelmiştir. Bunun için planlar, girişimler, zirveler vardır – fakat önemli olan hayata ne geçirdiğiniz” diye konuşan Brühl belediye başkanı Dieter Freytag da geçen perşembe akşamı  belediye binasında düzenlenen entegrasyon ödül törenine katıldı.

“Spor ve Entegrasyon” projesi kapsamında Kreissparkasse Köln ve Stadtsportbund Brühl tarafından ortaklaşa hazırlanan ödüller 4 ayrı kulüpe takdir edildi . İlk defa 2010′da  Rheinisch-Bergischer Kreis ilçesinde de verilen Ödüller, geçen sene Wesseling’de ve bu sene ilk defa Brühl’de dağıtıldı.

‘Kazananlar projeleri ile birlik ve beraberlği güçlendirdiler. Ödül için göç etmiş, sosyal veya başka dezavantajlı insanların entegrasyonu için gösterilen faaliyetler göz önüne aldık’ diye konuşan Sayın Daniela Kilian aynı zamanda Brühl entegrasyon vekili. Bu arada Kreissparkasse Bölge Direktörü Nicolle La Noutelle, İl Spor Derneği başkanı Michael Groll ve  Brühl belediye başkanı Sayın Dieter Freytag da jüride oturanlar arasındaydılar. “Kolay bir seçim dağıldı,” diye konuşan Sparkasse bölge müdür yardımcısı Christian Austermann “Jüri 2 tane birinci berirledi. Kazananlar için 1.000,- €’nun paylaşılmasına karar verdik.”

Bunlardan birisi 2005 de Fatih Türk’ün ve kardeşi  Murat Türk’ün kurduğu KAHRAMANLAR SPOR VE EĞİTİM OKULU oldu. Gençler için Tek-kwando, Basketbol, Yüzme, Wing Chun, Kickboks, Nachhilfe (Özel ders yardimi) ve Saz kursu sunan KAHRAMANLAR SPOR VE EĞİTİM OKULU’ başkanı Fatih Türk: ‘Bize katılan 4-18 yaş arası sporcularımız,Türkiye, Arnavut, Afrika veya Polonya uyruklular. Spor macera ve dostluk anlamına geliyor. Bunlar entegrasyon için en önemli faktörler.’ diye konustu. Günün diğer kazanını ise Sport-Club Brühl 06/45 oldu.

Bilder/Quelle: Christian Diekmann

Süleyman Canpulat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>