BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Kamen İslam Birliği Küba Mescidi’nde, Muhteşem Sünnet Programı

Çevrede sayılıp sevilen, Dede İlhami Can’ın biricik torunları, Baba Cihan Can ve Elif hanım efendinin biricik oğulları, Eren (3) Arda (6) ‘nın, Sünnet proğramına çok sayıda sevenleri, arkadaşları ve Zonguldak’lı hemşehrileri katıldılar.

Açılış  Muharrem Sergen hoca efendinin okuduğu Kur’an-ı Kerimle proğram başladı. Sunuculuğunu Küba Mescidinin genç hocası Özsoy yeşilyurt yaptığı günün hatipleri İlahiyatcı ve eğitimci Yunus Sezer hoca efendi ve Ali Karka hoca efendiler yaptılar. Dernek Başkanı Bekir Bozkurt ta veciz bir konuşma yaparak baba Cihan Ere ve diğer yakınlarını kutlayıp. Eren ve Arda için ömür boyu hayırlı bir uzun ömür İslama ve insanlığa yararlı insanlar olarak büyümeleri temennisinde bulundu.

Yunus Sezer hoca efendi Hz. İbrahim’in hayatından ve Sünnet olmanın önem ve ehemmiyetinden geniş açıklamalarda bulundu. Günün ikinci hatibi Ali Karka hoca efendi de Hz. Peygamberimizin örnek hayatından bahsederek, Sünnet olmanın İslamdaki yerinin önemini belirtti. Her  müslüman çocuğun sünnet edilmesinin şart olduğunu dile getirdi.

Sunuculuğu yapan genç hoca efendi Özsoy Yeşilyurt ‘un okuduğu veciz ilahi ve kasidelerle proğramı güzelleştirip renklendirdi.

Emektar Dernek Başkanı Bekir Bozkurt veciz bir selamlama konuşmasından sonra, Kayseri fıkraları ağırlıklı, Anadoluda ve İslam dünyasında, Sünnet merasimlerinin çok önemli bir yerinin olduğuna işaret ederek, Almanya’daki evlatlarımızın ve torunlarımızın, sünnet edilmelerinin önemine değinip misafirlere teşekkür etti. Yapılan veciz bir dua ile proğram sona ererken. Davetlilere maddi ziyafet verildi.

Bergkamen’den / İsmail ÇAKIR

Comments are closed.