Kamen İslam Birliği’nden bahar bayramı ve komşularla diyalog aksiyonu..!

IGMG Kamen İslam Birliği’nin bahar bayramı ve komşularla diyalog adı altında düzenlediği program büyük ilgi gördü. Bahar bayramı etkinliğine Kamen İlçesi Belediye Başkanı Hermann Hupe ve eşi de katıldı. Başkan burada: yaptığı konuşmada “Kamen’de uzun yıllardan beridir birikte yaşamaktayız.

Ben herkesin belediye başkanıyım. Bu gibi etkinlikler de her iki toplum biribirlerini yakınen görüp sohbet etme şansına sahip olmaktadır. Eski dernek başkanı Bekir Bozkurt ile uzun zamandır yakınen tanışırız. Çok çalışkan ve beğenilen faaliyetlerinden dolayı kendilerine her zaman destek vermişizdir. Kısa zaman önce görevini genç arkadaşına devretmesini takdirle karşıladık. Burada doğup büyümüş olan sayın dernek başkanı Mahmut Adem KAMA ile de görevde kaldığı sürece iyi diyaloğumuz olacağına inanıyorum” dedi.

IGMG Ruhr A Bölge Başkanı Özcan Kuri de “bu organizede emeği geçen bütün kardeşlerimizden ALLAH-Ü TEÂLÂ razı olsun. Birilerinin Allah’ın mescidlerini yaktıkları bir dönemde, bu kardeşlerimize ALLAH’ın evini yaşatmak noktasında göstermiş oldukları gayret ve hizmetleri için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Vefakâk ve cefâkâr hanım kardeşlerimizi de kutluyorum.Her zaman yüzümüzü Alman komşularımızın yanında ak etmektedirler.” dedi.

Kamen İslam Birliği Başkanı Mahmut Adem KAMA gazetemize yaptığı açıklamada “Öncelikle bizim yanımızda her zaman olan bizleri onurlandıran basınımıza en içten duygularımla teşekkürlerimi arz ediyorum. Her sene yapılan kermeslerimizin adını değiştirdik. Bahar Bayramı şöleni ve etkinlikleri ile kutlamaktayız. İnsanları bir araya getirmek, dostce sohbetler etmek kadar güzel ne olabilir ki? Mescidimizin etrafında oturan, çevremizdeki yabancılarla, bu vesile ile daha güzel bir iletişim sağlayabiliyoruz’ dedi.

Emektar eski başkan Bekir BOZKURT’da ‘Bu kutsal görevimi 18 sene yaptık. İyi şeyler yaptığımıza inanmaktayız. Bundan sonra da cemiyetimiz insanlarımızın yararına hizmetlerini artırararak devam ettirecektir.El ve gönül birliği içerisinde yeni atılımlara imza atılacağına inancım tamdır.Cemaatimizin de bu hizmetlerde elbette katkısı büyüktür.Hepsine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum’ diye konuştu.

İSMAİL ÇAKIR-KAMEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>