Kasapoğlu: Kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Yeni Zelanda’da iki camideki terör saldırısı hakkında, “Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: Kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorumGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen terör saldırısı ile ilgili, “Bundan sonraki süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı, İslam’ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Kasapoğlu, Samsun’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda’da canice, alçakça bir saldırı sonucu 50′ye yakın kişinin şehit olduğunu söyledi.

Hiçbir şekilde hiçbir aklıselimin kabul edemeyeceği cinayet ötesindeki katliamı şiddetle kınayan Kasapoğlu, “Buna vesile olan, bunu yapanları lanetliyorum. Bundan sonraki süreçte artık dünyanın, nefret diline, ayrılıkçı, İslam’ı korku şeklinde gösteren bu tür yaklaşımlara karşı bir olma zamanının geldiğini düşünüyorum. Dünyanın artık kınama konumundan aksiyon konumuna geçmesi gerektiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kasapoğlu, İslam’ın nurunu hiçbir zaman hiçbir gücün söndüremeyeceğini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>