Kaybolan Alzeimer hastası anne bulundu

İskender GÜNGÖR/ BRÜHL-Almanya’nın Brühl kentinde kaybolan alzheimer hastası 80 yaşındaki Kamer Aslan, soğuk havada donmak üzereyken bulunarak sağlık görevlilerine teslim edildi.

Brühl’de önceki gün kaybolan alzheimer hastası Türk vatandaşı bayan Kamer Arslan evine 500 mesafede bir evin bahçesinde bulundu.

Sosyal medyadan duyurulan kayıp haberiyle, Köln ve Brühl şehrinde Türk gençleri gece boyu arama yaptı. Kaybolan alzheimer hastası vatandaşımızın oğlu Erdoğan Arslan yaptığı açıklamada.

Sabah 09.00′da polislerin kendisini aradığını annesinin bulunduğu haberini verdiklerini ifade etti.

Oğul Erdoğan Arslan şunları söyledi. ‘Annemin dün saat 16,00′dan itibaren ortalıkdan kaybolduğunu fark ettik. Zaten kendisi malum hem alzheimer hem de şeker tansiyon rahatsızı idi. Hem Brühl polisi hem Düren şehri polisi köpekler eşliğinde ve bizler de cami cemaatı olarak gidebileceği alanda sabaha kadar arama yaptık.

Sabah erken saatlerde kriminal polis radyodan ve gerekli organlardan duyurabilirmiyiz diye bizden izin istediler. Sabah 9 sularında polisler önce annemizin bulunduğunu ardından tekrar arayarak hastanenin adresini verdiler.

Evimize 500 metre mesafede bir evin bahçesinde bulunmuş. Annemin bulunduğu yer zaten yoldan görülmiycek bir alan orası. Muhtemelen ev sahibi radyo anonsuyla polislere haber vermiş olduğunu düşünüyoruz’ dedi.

Kaybolan hastanın oğlu, Erdoğan Arslan annesinin Brühl’de tedavi altına alındığını vücut sıcaklığının kademeli olarak artırıldığını an itibariyle 34 dereceye çıkarıldığı hayati bir tehlikesinin olmadığını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>