width=750

Kendini ilme adamış olan Ali Karka hocaefendiye sürpriz yaş günü kutlaması

İSMAİL ÇAKIR/DORTMUND- IGMG MengedeYunus Emre Camii Din Hizmetleri  görevlisi, muhterem Ali Karka hoca efendi’ye sürpriz  (74)yaş günü kutlaması yapıldı.

TALEBELERDEN HOCASINA SAYGI

Ruhr A Bölge Başkanı ve Hacc Emiri sorumlusu sayın Abdullah Kodaman hoca efendi ve Bölge İrşad Başkanı Abdullah Coşkun ve çok sayıda seveni de katıldılar. Ali hoca efendinin okuttuğu öğrencileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve ilahiler söylendikten sonra, hocalarına çiçek takdim eden öğrencileri ”Sevgili hocamız bizlere her türlü bilgileri verip bizleri yetiştirdiğiniz için, size müteşekkiriz. Allah sizden razı olsun ki, bizleri bu seviyeye getirdiniz. Bundan böyle size hayırlı, sağlıklı, uzun, ve feyizli bir ömür dilemekteyiz” dedikten sonra, hocalarının elinden öpen öğrencilerinin bu tutumları takdirle karşılandı.

Muhterem Ali KARKA  ( Bülbül ) hoca efendi kısa bir  selamlama konuşmasında özetle: ” Allah’ın Selamı Mağfireti, Büütün Ümmet-i Muhammedin üzerine olsun. Değerli Bölge başkanımızın, ve İrşad Başkanımızın ve sizlerin (74)yaş günüme katılmanız beni çok duygulandırdı.

BU GÜNLERE KOLAY GELMEDİK

Bu gün 74 Yaşına girmek üzereyim. Değerli kardeşlerim bizler çok zahmetler çektik. ilk geldiğimiz zaman Cuma kıldırabilecek bir hocamız bile yoktu.

Devrekte Müftülük katibi idim, bir islami alt yapım olduğundan dolayı Önce İşçi Lojmanlarında Cuma namazlarını kıldırmaktaydım. 1988 de Kamen de, ilk derneği açtık, her türlü zorluklara rağmen asla bıkmadık. Bu uğurda dayak bile yediğimiz oldu. Okullarda Din Derslerine çağrılıyordum sevinerek gidip evlatlarımıza Yüce İslam Dinimiz hakkında geniş bilgiler vermekteydim.

Boş zamanlarımda çocuklarımızı okuttum. Ben Erkek Cenaze’leri yıkayıp Namazını kıldırıp ana vatanımıza gönderiyorduk. Eşim de Bayan Cenazelerini yıkıyordu. Bu günlere kolay gelmedik. Zorlandıkça insanlar dahada azmi arttığına şahid olduğum zamanlar olmuştu.

Son olarak Mengede IGMG Yunus Emre Camii’mizde görev yapmaktayım. Allah bütün ilgili kardeşlerimizden razı olsun beni her alanda desteklediler, Bizler de onların evlatlarına her türlü İslami ve Kültürel dersleri vererek yetiştirdiğime inanmaktayım.

Sağlığım el verdikçe de bu görevi sürdürmeyi arzu etmekteyim. Bu gün 74 yaş günümü ilk defa öğrencilerimle ve sizlerle kutlamanın başka ve unutulmaz değeri vardır. ALLAH sizlerden sonsuza dek razı olsun” dedi.

BİZLER SENDEN RAZIYIZ ALLAH DA SENDEN RAZI OLSUN

Ruh A Bölge Başkanı Abdullah Kodaman hoca efendi de veciz bir konuşma yaptı özetle: ‘‘Muhterem Ali hocam siz hep örnek çalışmalarınızla her kesin takdirini kazanmaktasınız. Bu günkü 74 yaş günü kutlaması da bir örnek teşkil etmektedir. Kurulan teşkilatlarımızın temellerinde alın teri ve göz nuru olanları saygıyla anmaktayız.

Aramızdan ebediyyen ayrılan, merhum ve merhum’e, kardeşlerimizin aziz ruhları şad olsun. Allah sizlerden de sonsuza dek inşaallah  razı olur. Sizler de bu dini müesselerimizi yaşatmak için koşmaktasınız. Bizler de yetkililer olarak sizlere her türlü hizmetleri verebilmek için yarışmaktayız” diyerek sözlerini bitirdi.

Abdullah Coşkun Hoca da bir selamlama konuşması yaptı özetle: ” Muhterem Ali hocamız elleri öpülesi bir büyüğümüzdür. Allah kendilerinden razı olsun. Bugün örnek ve ilk yaş günü kutlaması inanın beni de çok duygulandırdı. ALLAH hocamıza hayırlı ve feyizli sağlıklı uzun ömür versin” dedi…

Kardeşini yanlız bırakmayan ve uzaktan gelerek teşrif eden Ağabeyi Muhterem Hasan Karka (80) ”Kardeşim bizler senden razıyız Allah da senden razı olsun” dedi ve okuduğu Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle duygulu anların yaşanmasına vesile oldu.

Programın sonunda birlikte hatıra resim çekildikten sonra, misafirlere ikramda bulunan Ali Karka hoca efendi hem kapanış Kur’an-ı Kerimini okudu hem de son kez duygulandırıcı bir konuşma yaptı. Muhterem Abdullah Kodaman kapanış duasını yaptı.

Biz de Euturk Haber ailesi olarak uzun yıllardan beri yakinen tanıdğımız ve Allah için sevdiğimiz Ali Karka hocamıza. ‘ALLAH’ hayırlı ve feyizli, sağlıklı uzun ömür versin diyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>