Kıbrıs’ta 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması..!

”Dünyanın Rengi Kıbrıs’ın Misafiri”

Biz bir milletiz..!

Kıbrıs Uluslararası öğrenci Derneği(CISA), Kıbrıs’a eğitim için gelen, 110 farklı ülkeden sayıları 20 binin üzerinde olan ‘Uluslararası Misafir öğrenciye’ ev sahipliği yaparak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim hayatları boyunca karşılaşacakları güçlükleri maddi ve manevi ihtiyaçlarına destek olmak, Kıbrıs’ta edindikleri deneyim ve tecrübeleri farklı coğrafyalara taşıyabilmelerini sağlamak ve Kıbrıs’ta eğitim gören ‘uluslararası misafir öğrenciler’ ülkelerine döndüklerinde uluslararası arenada KKTC’ne uygulanan haksız izolasyon ve ambargoların kaldırılmasında önemli rol ve görev almaları, millet olarak göstereceğimiz misafirperverlik neticesinde ‘‘BİZ BİR MİLLETİZ’’ bakış açısıyla; Kıbrıs’ın birer ‘gönüllü medeniyet elçisi’ olmaları amaçlanmaktadır.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), üniversite eğitimi için ülkemizi tercih eden 160 ülkeden yaklaşık 80 bin uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleri İle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan 36 şehirdeki 42 Uluslararası Öğrenci Derneği’nin çatı kuruluşudur.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA), gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini gözeten; bu yaklaşımlar la düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli genç yetişmesine katkı sağlayacak bir vakıftır. Bu sebeple Vakfımız; bir an bile durmaksızın daima ileriye giden ayaklar, insanlığa yön verecek başlar, yol ne kadar uzun olursa olsun değerlerini zirveye taşıyacak kollar, fikir ırmağının kaynağı olacak akıllar, yıllarca sürse de hakikati arayacak gözler, zaman mekân fark etmeden doğruyu haykıracak sesler, hissettirmeden gözyaşı silecek eller yetişmesini hedeflemektedir.

2015 yılında Kıbrıs Uluslararası öğrenci Derneği(CISA),  UDEF ve TÜGVA proje ortaklığında, 15-17 Mayıs tarihlerinde Lefkoşa’da yapacağımız 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması için kurumunuzdan talebinde bulunmak istiyoruz. 8.Uluslararası Öğrenci Buluşması Türkiye genelinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Edirne, Kayseri, Konya, Trabzon, Samsun, Gaziantep, Sivas, Yalova, Van,  Kütahya, Afyon, Eskişehir, Erzurum, Antalya, Çanakkale, Kırklareli, K. Maraş, Malatya, Rize, Zonguldak, Aksaray, Manisa, Kastamonu, Uşak, Denizli illerinde ve ülke olarak; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC), Türkiye Cumhuriyeti(TC) Ve Bosna Hersek(BH)’te yapılacaktır.

Kıbrıs’ta düzenleyeceğimiz “Dünyanın Rengi Kıbrıs’ın Misafiri” temalı “8. Uluslararası Öğrenci Buluşması” programımıza KKTC Cumhurbaşkanı sayın Mustafa AKINCI, TC Başbakan yardımcısı ve KKTC’den sorumlu devlet bakanı sayın Bülent ARINÇ, TC Büyük elçisi sayın Halil İbrahim AKÇA, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı sayın Sibel SİBER,  KKTC Başbakanı sayın Özkan YORGANCIOĞLU, LTB Başkanı sayın Mehmet HARMANCI, TC Sosyal Yardım Heyeti Başkanı sayın Ertan TOSUN, TC Yunus Emre Enstitüsü Müdürü sayın Hüseyin ŞAHİN, adını uzunca sayamadığımız çok sayıdaki TC ve KKTC protokolü teşrif edecektir.

Ayrıca programdan bir hafta sonra 16 Mayıs’ta TC Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN teşrifleriyle İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda ‘Final Programı’ gerçekleşecektir.

İshak Arslan

Kıbrıs Uluslararası Öğrenci Derneği(CISA)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>