BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

KIR: ‘Uyuma Katkı Sağlayan Etkinlikleri Destekleyeceğiz’

Avrupa Türkiye Emirdağlılar Platformu (ATEP)  14 Ekim yerel seçimleri sonrası Brüksel’de Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Saint-Josse Ten Noode Belediye Başkanlığına seçilen Emir Kır’ı makamında ziyaret etti.

 

ATEP başkanı Metin Eder ve yönetim kurulu üyesi Şükrü Sağlam Başkan Kır’a yeni görevinde başarılar dileyip, çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Saint-Josse Ten Noode Belediye Başkanı Emir Kır ise ATEP yöneticilerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederken, “Belçikalı Türkler olarak burada kalıcı bir toplumuz, Ülkede yaşayan diğer toplumlarla 50 yıldır uyum içerisinde yaşadık, Sivil toplum kuruluşlarının düzenledikleri spor ve kültürel etkinlikler uyumda önemli etkenlerdir.

Biz de belediye olarak uyuma katkı sağlayacak etkinliklerde sivil toplum kuruluşları ile beraber hareket edip çalışmalarında destek olacağız” dedi. Karışlıklı görüş alış verişinin ardından ziyaret sona erdi.
Atep yönetimi daha önce de Gent Belediye Encümeni Resul Tapmaz ile Schaerbeek Belediye Encümeni Sadık Köksal’ı ziyaret etmişti.

www.binbirfikir.be

Comments are closed.