Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Jürgen Roters,

 

Müslüman Kadınlar Danışma ve Eğitim Merkezi’ni (BFmF e.V.) ziyaret etti

Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Jürgen Roters,  yaklaşan yılbaşı etkinliklerinden dolayı randevu takvimi dolu olmasına rağmen Ehrenfeld semtinde hizmetlerini sürdüren Müslüman Kadınlar Danışma ve Eğitim Merkezi’ni (BFmF e.V.) ziyaret etti. Roters, faklı kökenlerden yaklaşık 60 kişinin çalıştığı BFmF’de, çeşitliliğin uyum içinde bir arada nasıl işledğini yerinde inceleme inkanı buldu.

BFmF müdürü Erika Amina Theissen, kadınlar için kendi kendine bir yardım derneği olarak kurulan ve bugün çatısı altında Müslüman Aile Merkezi ve Müslüman Kadın Merkezi buluna BFmF’nin tarihi gelişimi hakkında Roters’e bilgi verdi.

Çok kısa zamanı olmasına rağmen BFmF’deki hizmet birimlerini gezen Roters, bilgisayar birimindeki, Türk Anneler İçin Kahve grubundaki ve Hauptschule’yi bitirmek için eğitim gören sadece genç değil, özellikle yaşlı kadınları da görünce çok etkilendiğini söyledi.

J. Roters – Okul Çocukları

BFmF’nin  çocuk bakım bölümünde bir star gibi karşılanan Roters,  farklı kökenlerden çocuklardan zor ayrılabildi. İmza almak için sıraya giren çocuklar, Roters ile oynamaktan da geri durmadılar.

BFmF bünyesindeki İşsizler Merkezi, Borçlular Danışmanlığı, Aile Danışmanlığı, Veliler Danışmanlığı, Babalar Danışmanlığı, Ev Ödevlerine Yardım Kursu, Göç Danışmanlığı, İşsizlik Danışmanlığı gibi çalışmalar hakkında bilgi alan Roters, ihyaç duyulan hemen hemen her alanda hizmet veren BFmF’nin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tekrar ziyarete geleceğini belirtti.

BFmF Müdürü Erika Amina Theissen, Belediye Başkanı Jürgen Roters’in ziyaretinden çok memnun olduklarını ve yine beklediklerini ifade ederek Roters’e Nikolaus çikolatası hediye etti.

İskender GÜNGÖR-KÖLN/ euturkhaber.com

Comments are closed.