width=750

Köln Fatih Camii’nde ilginç cuma hutbesi

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Geçtiğimiz Cuma günü IGMG Köln Fatih cami imam hatibi Nevzat Baş’ın verdiği cuma hutbesi ilgiyle karşılandı. Hutbesine elindeki Camia gazetesiyle çıkan Baş, hutbe konusunu CAMİA gazetesindeki iki konu üzerine kurguladı.

Köln Fatih cami imamı Nevzat Baş hutbede şunları aktardı. ‘Teşkilatımızın yayın organı olan Camia gazetemizden bugün iki konuyu sizlere aktarıcağım. Hasene kuruluşumuz Berlin’de sokak ve caddede yatan evsizlere kimliğine bakmadan çorba dağıtmış. Tıpkı efendimizin kurban kesip yahudi komşusuna kurban eti gönderdiği gibi.

Böyle hayırlı bir hizmeti başlatmasından dolayı HASENE derneğimizden Allah razı olsun. Camiadaki bir diğer haber, yine teşkilatımız Avrupa’da ilk kez görme engellilere ‘Ummü Mektum Umresi’ hazırlayarak 38 kişiyi kutsal topraklara göndermiş.

Suud hac bakanlığı bu görme engelli umrecilerimizi özel olarak karşılamış. Bu iki haberi gazetemiz yazmış, biz de onun vesilesiyle öğrendik.’ diyen Fatih cami imamı Baş, namaz çıkışı gazeteden iki üç tane alıp birini evlerine diğerlerini komşularının posta kutularına atmalarını istedi. Fatih Camii imam hatibi Nevzat Baş’ın kıldırdığı cuma namazından sonra tüm gazetelerin tükendiği gözlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>