Köln Hac kafilesi Mekke’ye uçtu

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Köln Bölge hacılarının 96 kişilik ilk bölümü bu gün akşam saatlerinde Mekke’ye ulaştı.

Köln’ün ikinci gurub hacıları yarın Düsseldorf”dan Mekke’ye hareket edecekler. Yaklaşık 150 kişi olan Köln Kafilesine Selahattin Demirci Gurub Başkanı olarak hizmet verecek.

Sabah saatlerinde Köln Bonn hava limanından hareket eden kafileye 3 erkek bir bayan görevli yardımcı olacaklar. Köln Kafile Başkanı Selahattin Demirci havalimanında hacı adaylarına seslenerek, Peygamber efendimizin hadisi olan ‘Çıkarılmak zorunda kalmasaydım çıkmazdım. Seni çok seviyorum Mekke’ dediği beldeye Allah’ın misafiri olarak gidiyoruz. Allah haccımızı yapacağımız Umrelerimizi kabul etsin’. dedi.

IGMG Köln Bölge İrşad Başkanı Nihat Çiftci’nin yaptığı uğurlama duasıyla Köln hacı adayları İstanbul üzerinden Mekke’ye hareket ettiler.

Kafileye Türkiye’den görevli Muhammed Uçar, Stolberg Milli Görüş cami imamı Muhammed Ali Özgen ve bayan görevli Melike Nur İleri hizmet edecekler.

IGMG Hac organizasyonu bu yıl 50.hizmet yılında hacılara verilen hac malzemelerinden Mekke ve Medinedeki hizmetlere kadar özel bir çalışmayla tüm hazırlıklarını aylar öncesinden tamamladı.

Milli Görüş, Mekke irşad çadırında bir birinden kıymetli islam dünyasından tanıdık pek çok ismi bu yıl yine hacılarla buluşturacak. IGMG Köln Bölge hacıları 26 Ağustosda dönecekler.

Comments are closed.