Köln Sultan Ahmed Camii’nde Hizmet Bayrağı El Değiştirdi

 

İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatlarınca 1974 yılından beri kesintisiz  hizmet veren  Sultan Ahmed camisi  yeni yönetim ve anlayışla hizmet vermeye devam ediyor.  Cemiyet başkanı Fadıl  Soysal uzun yıllardır sürdürdüğü görevini, Köln eşrafından Hüseyin Koçum’a devretti. 

Fadıl Soysal, Köln’ün meşhur  Keupstarasse çevresinde yaptığı hayırlı hizmetlerle çevre esnafı ve semt sakinlerince sevilen bir yüz oldu. Yaşlılığın verdiği yorgunlukla  devir teslim anında ,’’Artık bu işi biraz da gençlere bırakma zamanı geldi. Yarından itibaren yeni başkanımız Hüseyin Koçum genç kardeşimize yardımcı olmaya yine devam edeceğiz, kendisine başarılar dilerim’’. dedi.

IGMG Köln BölgeTeşkilatlanma Başkanı Selahattin Akduman, Bölge Başkan danışmanı Zihni Edis, Bölge Eğitim Başkan yardımcısı Mahmur Arslan, Belediye eski uyum meclis üyesi Sabri Surat başta olmak üzere kalabalık bir topluluk devir teslim anında hazır bulundular. IGMG Köln Bölge Başkanı Mehmet Dal  Fadıl Soysal’a uzun yıllardır yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür derek, yeni seçilen Hüseyin Koçum için de ‘’ Hüseyin kardeşimiz önceleri aldığı görevlerin tamamında başarılı olmuş bir kardeşimizdir. Evinin yakın olması hasebiyle zaten kendi mahallesinin mabedinde başarılı olacağından endişe etmiyoruz. Allah yardımcısı olsun’’  temennisinde bulundu. Köln Sultan Ahmed camiindeTürkiye’den  tecrübeli eğitimci  ilahiyatcı Yüksel Güngör irşad görevlisi olarak hizmet vermeye devam ediyor.

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-euturkhaber.com

Comments are closed.