Köln’de CHP emekçi kadınlar günü etkinliği

Almanya’da CHP’nin 31 Mart Yerel Seçim hedefleri anlatıldı.

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Almanya’nın Köln kentinde CHP Köln Derneği’nin organize ettiği “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” programı düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye’de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler ile gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

2002 yılından beri iktidarda olan AK Parti’nin iktidarı döneminde kendisini hep bir yere konumlandırdığını savunan Salıcı, “Diğer herkese kötü bir sıfat buldu, olumsuz cümleler kurdu ve kendini ayrıştırdı. Karşısında kalan bütün kesimler için bütün siyaset yapan siyasi parti ve liderler için benzer tanımlamaları kullandı” dedi.

Salıcı parti olarak toplumun dar gelirli kesimlerine, sosyal demokrat siyaset anlayışının sahip çıktığı toplumsal kesimlerin hayatlarını kolaylaştıracak bir siyaset ortaya koymaları gerektiğini söyledi.

31 Mart yerel seçimlerinde özellikle büyük şehirlerdeki adaylarının deneyimli adaylar olduğunu belirten Salıcı, “Bizim çok değerli ve kıymetli bazı arkadaşlarımız vardı, kamuoyunun çok yakından tanımadığı arkadaşlarımız. Ekrem İmamoğlu bu arkadaşlarımızdan bir tanesi. Biz Adana’da bir ilçe belediye başkan adayımızı büyükşehir belediye adayı yaptık, çok iyi bir performans gösteriyor. Antalya’da, İzmir’de, Bursa’da, İstanbul’da ilçe belediye başkan adaylarımızı büyükşehir adayları yaptık. hepside çok iyi performans gösteriyorlar. Bu arkadaşlarımız seçimi kazanacaklar, ertesi gün hiç bir deneyim problemi yaşamadan düğmeye basacaklar, ertesi gün tıkır tıkır çarklar dönmeye başlayacak” şeklinde konuştu.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, erkek egemen zihniyete ve otoriter zihniyete karşı kadınlar mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayarak, “Tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye belirtti.

Gazeteci Deniz Zeyrek ise konuşmasında, geçmiş genel ve yerel seçimleri değerlendirerek, bu seçimlerin büyük sürprizlere açık olduğunu vurguladı. Program CHP Köln Derneği Başkanı Günay Çapan’ın derneğin faaliyetlerini anlatması ile sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>