BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Köln’de Suriye’li Mültecilere Milli Görüş’ten İftar..!

Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan mülteciler;

İftar davetinde unutulmadı..!

Porz Kalk, Deutz, Lewerkusen Köln’ün muhtelif bölgelerine yerleştirilen Suriyeli mültecilere Türkiye’nin yardım ettiği gibi Avrupa’daki Türk göçmenler de onlara orada kucaklarını açtılar.

Suriyeli mülteciler, Köln’ün Porz bölgesindeki Ditib’e bağlı Mevlana Camii, Milli Görüş Teşkilatlarının Kalk ve Deutz bölgelerindeki camilerinde iftarlarını yapmaya devam ediyorlar. -Video’yu TIKLAYIN..!

YouTube Preview Image

Milli Görüş Köln Bölge teşkilatı mültecilere özel verdiği iftar davetine, çok sayıda Suriyeli yaralıyı tedavi etmiş, yüzlercesine sahip çıkmış olan Suriye asıllı Dr. Ömer Kezze de bölge iftarında onlarla birlikte oldu.

Kalk Kuba camisi yine her akşam hasta ve mağdur pek çok Suriyeliyle birlikte iftar yapıyorlar.

Köln yabancılar meclis üyesi Ali Esen Deutz’da kapalı spor salonunda barındırılan Suriyelilere hem taşımalı yemek hem de Deutz camisinde iftar için Belediye yetkilileriyle anlaştıklarını ifade etti.

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>