Köln’de Yetimlere destek amaçlı kış mangalı etkinliği!..

İSKENDER GÜNGÖR/KÖLN-Uluslar arası yardım kuruluşu İslamic Relief’in 25 Ülkede yaklaşık 45 bin yetimin himaye edildiği proje için Köln’de mangal etkinliği düzenlendi.

Yabancı dostu olarak ünlenen Köln Belediye Başkanı Heinriette Reeker’in de destek verdiği etkinliğe havanın soğuk olmasına rağmen, yoğun katılımın olduğu gözlendi.

İslamic Relief’in kampanya sorumlusu Nuri Köseli Almanya eski Cumhurbaşkanı Cristian Wulf ‘ve TC Almanya Büyükelçisi Avni Karslıoğlununda desdek verdiği yetim yemeği projesine bu güne kadar 15 bin kişinin desdek verdiğini ifade etti.

Köseli konuşmasında 4 yıldır bu etkinliği yaptıklarını bu organizasyonla dünyadaki yetimlerin durumuna dikkat çekmek istediklerini, kampanyayla müslüman olmayanlarında bir araya getirildiğini ifade ettiği konuşmasında, bu etkinlikle Lübnan’da yaşayan Suriyeli yetim çocuklara yardım edileceüini belirterek Euturkhaber ve TV5 mikrofonlarına şunları söyledi.

Video’yu TIKLAYIN!..

YouTube Preview Image

”Geçen seneki kampanyaya Almanya genelinde 15 bin kişi katıldı. Köln’deki etkinliğimize 500 kişi katılım sağlandı. Bu sene elde ettiğimiz gelirleri Suriye savaşında travma yaşayan Lübnan’da yaşayan Suriyeli yetimlere teslim edeceğiz”dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>