Küçük Ömer’den Büyük Başarı..!

Oberaden DİTİB Merkez camii’ni dolduran yüzlerce cemaat büyük başarıya şahit oldular. 11 yaşında ki Ömer Dökmeci kendi yaşına rağmen, yetişmiş bir din görevlisi edasıyla okuduğu hutbeyi dinleyen cemaat hayran oldular.

(Sağdan) Baba Muhammed, Hafız İbrahim Keskinsoy, Küçük Ömer ve Dede Mehmet Dökmeci

Din görevlisi Hafız İbrahim keskinsoy hoca efendi yaptığı cuma vaazında özetle: “Muhterem cemaat sizleri Allah’ın selamiyle selamlıyorum. Bir müslüman önce sabırlı olmalı, daha sonra da namazını dosdoğru huşu içersinde kılmalıdır ki, ibadetlerinden feyz alsın. Ecdadımız tarihler boyunca Namazlarını hep camilerde cemaatle huşu içerisinde eda etmişlerdir. Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerimi elden ele gönülden gönüle tarihler boyunca kıtalardan kıtalara götürmüştürler, hiç bir millete nasip olmayan büyük bir imparatorluk kurmuşlardı. Onların tek gayeleri vardı. Zulümsüz bir yaşanılır dünya, Kur’an-ı Kerimin emir ve yasaklarını cihana yaymaktı. Günümüzdeki huzursuzlukların yaşanmasının tek sebebi ise Allah’ın emir ve yasaklarına uyulmaksızın yaşandığı bir dönemde yaşamaktayız.

Hafta sonu yılbaşı kutlamaları vardır. İslamla uzaktan ve yakından hiç bir ilgisinin bulunmadığı bu günde büyük israflar yapılacaktır, eğer yardıma dönüştürülseydi dünyada ki aç milletlerin açlıkları ve fakirlikleri giderilirdi. “Yiyiniz içiniz israf etmeyiniz, Allah israf edenleri sevmez” bu yüce emiri bilmeyen cemaat çok azdır, ancak günümüzdeki çok sayıda müslüman da gereksiz yere kutlamalara katılmaktadırlar.

İsrafın haram olduğunu bilmeyen yok ancak yinede israfa devam edilmektedir. Bir kişi tövbe eder de sık sık bozarsa Allah (C.C.) ile alay etmiş olur ki, kıyamet günü onlara aşağılık ve yoksulluk damgası vurulacaktır.

11 yaşındaki Küçük Ömer Dökmeci Hutbe okurken.

Hafız İbrahim Keskinsoy hoca efendi günün önemi hakkında veciz bir konuşması

DİTİB’ in yeni tüzükleri ilan levhasına asılmıştır. Camilerimiz hem dünyamız hemde ahiret hayatımızda çok önemi vardır. Bu güne kadar cami lerimize hizmet eden bütün müslümanlardan Allah inşaallah razı olmuştur.

Ebedi hayata tevdi edilen, merhum ve merhum’e kardeşlerimize de, Allah rahmet eylesin. Ben devletimiz ve Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından gönderilmiş bir din görevlisiyim.

Tek gayemiz her konuda sizleri aydınlatmak. Evlatlarımızı geleceğe hazırlamaktır. Biraz sonra 11 yaşındaki evladımız Ömer Dökmeci Hutbe okuyacaktır.

Arkadaşımız İsmail Çakır küçük Ömeri tebrik ederken,

Emeği geçenlere teşekkür ederim ve aile yakınlarını da huzurlarınızda kutluyorum. Değerli kardeşlerim. Bu vesileyle sizleri Allah”a emanet ediyorum” dedi.

Hafız İbrahim Keskinsoy hoca efendinin dediği gibi, hutbeye çıkan küçük Ömer büyük din görevlisi gibi noksansız hutbe okumasıyle cemaatı duygulandırdı. Cuma’dan sonra öğrenci tebrik edildi ve hediyeler takdim edildi. Özel sorularımıza Küçük Ömer şu cevapları verdi:

“Öncelikle büyük emeği geçen muhterem hocama ve teşvik eden aile yakınlarıma ve bu ortamı bize sunan büyüklerimize sonsuz teşekkür ederim. Allah herkezden razı olsun. Büyüyünce okuyup idaalimde ki ilahiyat fakültesini okuyup din görevlisi olmak istiyorum. Rabbim inşaallah bana nasip eder” derken. Dede Mehmet Dökmeci ve Baba Muhammed de ‘Çocuğumuzdan bu gün gurur duyduk, bu gün bir kez daha gördük ki ilmin yaşı yok. Allah isteyen her yaşta  ilmini nasip ediyor. Başta değerli hocamıza ve emeği geçen diğer kardeşlerimizden Allah razı olsun” dediler.

Bergkamen/İsmail Çakır-euturkhaber.com

 

 

 

Comments are closed.