width=750

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarıiması yapıldı!..

MEHMET KARACA-MÜNIH-Bu yıl 20 kez düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma ve Temel Dini Bilgiler yarışması Merkez Koordine bölge elemesi yapıldı.

Münih Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliğinin organize ettiği 2018 Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma ve Temel Dini Bilgiler yarışması Merkez Koordine bölge elemesi, DİTİB Merkez Mehmet Akif Camii’sinde yapıldı.

Bu sene 20 kez düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel okuma yarışmasına katılan yarışmacılardan Garching Camisini temsil eden Emirhan Kekeç birinci olurken, Allach camisini temsil eden Burak Çiftçi ikinci, Mehmet Akif camisini temsil eden Talha Mert de üçüncü oldu.

Öğrencilerin heyecanının gözlerinden belli olduğu yarışmanın Temel Dini bilgiler ve Genel Kültür kategorisindeki mücadelede ise Markschwaben Ulu camiden katılan öğrenciler Melten Özen, Edanur Özen, Yasemin Yavuz üçlüsü birinci oldular.

İkincilik ve üçüncülük için yedek sorulara muatap olan Mehmet Akif Camisi öğrencilerinden Selinay Aslan, Ayşe Güneş ve Sude Mert üçlüsü ikinci oldular. 

Unterschleisheim camiisi öğrencilerinden Enes Yaşaroğlu, İbrahim Bulut, İlayda Uğurlu ise üçüncü oldular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>